Cavalera Conspiracy - Inflikted

Cavalera Conspiracy - Inflikted

Metal aleminin yaklaşık 10 yıldır büyük bir özlemle beklediği gün geldi çattı. Cavalera kardeşler tekrar aynı çatı altında! Max'in Soulfly'dan ekurisi yeni kuşağın sayılı yeteneklerinden Mark Rizzo ve Gojira'dan Joe Duplantier'in yanlarına alarak kotardıkları albüm "Inflikted" ile ayrı geçen yıllara adeta nazire yapıyorlar.

Albüm son derece yüksek tempolu "Sanctuary" ile açılıyor. Parça adeta Chaos A.D. ile Arise albümü arasındaki kayıp halka gibi, şarkının doruk noktası ise Mark Rizzo'nun muhteşem solosuna Max mükemmel gitar riffleri ile eşlik ettiği an olmuş."Terrorize" girişi ile Roots dönemindeki Sepultura ve Soulfly'a göz kırpıyor.

"Dark Ark"
Max Cavalera brutal vokalleriyle yıldızlaştığı bir çalışma; bir diğer yandan bu iki adamın istedikleri anda metalin çehresini nasıl da değiştirebileceklerinin bir göstergesi sanki. "Ultra Violent" ile kendi sınırları içinde sıradanı aşamayan grup "Hex" ile bir kez daha gaza basıyor. Başta mükemmel vokalleri ile Max, efektler ile destekli nakarat kısmı ve usta işi altyapısı ile bizlere grubu alkışlamak düşüyor.

"The Doom of All Fires"
albümün en farklı çalışmalarından yer yer punk/hardcore a göz kırpan gitarları ve açılıştaki rap vokalleri son derece keyifli. Albüm sonlara yaklaştıkça bomba niteliğinde parçalar birbiri ardına patlamakta; crunchy riffler ile başlayan "Bloodbrawl" 02.20 den itibaren bizlere Max Cavalera ve Mark Rizzo isimli iki dahinin bu müzikteki önemini göstermek için yazılmış sanki. Rizzo'nun gitar solosunun üstüne Max'in "Bloooodddbrawwwwlllll!!!" çığlıkları ve delice headbang yapmaya başladığınız an giren akustik gitar arpejleri, sırf bu parça bile albümü aldıracak güzellikte...

"Nevertrust"
punk hardcore etkilenimli, grup kendilerine güven vermeyen herkese nefretini kusmakta.  "Mustkill" ve hemen arkasından gelen albümle aynı adı taşıyan "Inflikted" albümün kapanışını yapıyor.

Chaos A.D. ve sonrasında girdikleri müzikal yol ile beni çok üzen Cavalera biraderler 2005'den beri gelenek edindikleri üzere kendilerinden en umudu kestiğim anda öldürücü darbeyi vurmaya devam ediyorlar. öfke dolu, ustaca yazılmış ve şanlı geçmişe selam çakan parçalarla dolu bu albümü kaçırmayın derim. 2008 güzel başladı.

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Cavalera kardeşlerin buluşması beklediğimden de görkemli oldu.
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.