Cold Body Radiation - The Great White Emptiness

Kimisine göre heyecan verici bir kayıt!

Bu sefer de Hollanda'yı ziyaret ediyoruz ve karşımızda 2009 yılında kurulan Cold Body Radiation var. Onlar post-rock/shoegaze etkileşimli black metal çalıyorlar ki bu albüm kendi dalında bu sene çıkmış en iyi albümler sıralamasına çoktan girmiş görünüyor.

CBR ne kadar black metal topluluğu olsa da müziklerini dinlerken herhangi bir black metal topluluğu dinlediğinizde aldığınız keyfi bulamıyorsunuz. Cold Body Radiation'ın verdiği ayrı bir zevk var. Tek kişilik topluluğun çaldığı enstrümanlar gayet kulağa hoş geliyor.

Airs, Alcest, Cold Depths ve Shyy gibi ekiplerin yaptıkları müziğe benzeyen bu çalışma sayesinde bulunduğunuz yerden uzaklara yolculuk edebilirsiniz. Tam anlamıyla kasvetli olmayan, bazı yerlerde ışığı da gösteren albümde "Nothing" isimli parçayı ayrı bir yere koyabilirsiniz!

PARÇA LİSTESİ

01. Emission, 02. Loss, 03. White Light, 04. Silver, 05. Radiance, 06. Nothing, 07. Endless Purity, 08. The Great White Emptiness.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/coldbodyradiation

http://www.dusktone.eu

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7.5
Ruh7
Sunum7.5
Özgünlük6.5
The Great White Emptiness, black metal müziğine değişik bir atmosfer kazandırma ve melankoli arayışına girme neticesinde oluşmuş bir albüm.
7.1

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.