Cruciamentum - Charnel Passages

Tanrının elçilerine gaddar saldırı!!!

İngiliz death metal manyakları tanrının şimdiye kadar gönderdiği elçilere öyle bir saldırıyor ki kimse durduramaz. Başlığa attığım söz aslında grubun 2009'da kaydettikleri "Convocation Of Crawling Chaos" isimli demodan şarkı sözü alıntısı, arada açar şarkı sözü çalarım hiç acımam. İngiltere'li grup Cruciamentum ilk albümlerini "Charnel Passages" ismi ile Profound Lore Records'dan çıkarıyor. Grup ilk demosunu 2008 de kaydediyor. İlk demodan bu zamana kadar çok klas eleştiriler aldı, hatta ben de grubu çok beğeniyorum ve benim de eleştirilerim gayet klas olduğu yönündedir. Bu çok başarılı çok gaddar, saldırgan grup 2008'den bugüne 2 demo kaydetti, bunun yanında bir EP ve ABD'li death metal grubu Vasaeleth ile bir de split çalışmasında bulundu. Ve tabii en sonunda bu sene bu gaddar albümü kaydettiler.

Albüm kadrosu isim kısaltmalarını kullanan 4 manyaktan oluşuyor (R.B. - bas/vokal/ek perküsyonlar, D.B-H. - bateri, R.C. - gitar, D.L. - vokal/gitar/klavye). Baterist D.B-H. ve gitarist R.C. ayrıca Grave Miasma elemanı. Hatta R.C. Deströyer 666 için de gitar kazıyor. Olayı toparlamak gerekirse Cruciamentum; Grave Miasma elemanları D.B-H. ve R.C.'nin proje grubudur desek olur mu..? Tabii olur. 7 adet uzun şarkıdan oluşuyor albüm. Albümün tonlamaları o kadar kuvvetli ki dinlerken acaip gaza getiriyor. Özellikle yazılmış davullar hem o kadar gaddar yazılmış, hızlı çalınmış ve kaydedilmiş ki akıl yedirtiyor. Aralarda bol efektli gitarlar şarkıları iyice cehennem boyutuna sokuyor. Sözler çok saldırgan, bir o kadar da karanlık, nefret dolu...

"Charnel Passages" ın geneline bakıldığında boş şarkı yok. Hepsi ayrı gaz ve gaddar ama kapanış şarkısı "Collapse" nasıl bir şarkıysa nasıl bir nefret barındırıyorsa artık direkt kitliyor. Dediğim gibi her şarkı favori tadında ama "Collapse" bir başka olmuş, çok iyi bir kapanış şarkısı yapmışlar. Profound Lore Records'dan çıkacak bu albümü edinmenizi ve dinlemenizi ısrarla öneriyorum. Buram buram death metal çok klas. Plak toplayan arkadaşlarım için ufak bir not; Me Saco Un Ojo Records Kasım ayı içerisinde bu albümü plak olarak basacakmış takip edin derim.

PARÇA LİSTESİ:

01. The Conquered Sun (The Dying Light Beyond Morpheus Realms) (07:33)
02. Necrophagous Communion (04:59)
03. Tongues Of Nightshade (05:29)
04. Rites To The Abduction Of Essence (06:00)
05. Piety Carved From Flesh (05:20)
06. Dissolution Of Mortal Perception (07:29)
07. Collapse (07:57)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/Cruciamentum-285239791946/timeline/

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7.5
Ruh7
Sunum7.5
Özgünlük7
Elçiler böyle bir salıdırı ile başa çıkamaz!!!
7.3

ŞİDDETİNDE!

Cem Küçükertem

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.