Disfear - Live The Storm

Disfear - Live The Storm

Thrash metal olmak üzere pek çok türün evriminde önemli yer tutan gruplardan biridir Disgrace. Metallica başta olmak üzere pek çok grup Disgrace’e hürmetlerini farklı çeşitli şekillerde sundular; hatta öyle ki Disgrace tarzında hardcore D-beat adı altında tanımlamaya, onların öğretisinden yola çıkan “Dis” ön takılı gruplar kurulmaya başlandı. Söz konusu gruplardan biri de taşı toprağı metal / rock fışkıran İsveç’in son dönem medarı iftiharlarından Disfear. İkinci albümleri Live The Storm ile masaya yatıracağımız grup geçtiğimiz aylarda röportajı ile de sitemizde yerini almıştı. Grubu önemli kılan bir diğer etken ise At The Gates, The Great Deceiver and The Crown gibi gruplardan tanıdığımız Tomas Lindbergve bir başka efsane grup Entombed’dan tanıdığımız Uffe Cederlund’u kadrosunda bulunduruyor olması. Prodüktör koltuğunda ise bir başka tanıdık Kurt Ballou(Converge) oturmakta.
10 parçadan oluşan ve başlangıçtan bitişe kadar tempoyu albüm doludizgin “Get If Off” ile açılıyor. Lindberg’in artık o ezberlediğimiz vokaline buram buram rock’n’roll kokan gitar riffleri ve soloları eşlik ediyor. Grubun iki as elemanının köklerine saygı duruşu niteliğindeki eski okul İsveç sahnesine selam çakar nitelikteki bateri partisyonlarını da atlamamak gerekir.
Sonuç itibariyle bir şekilde saydığımız isimlere ve gruba aşina olanlar bu albümü kaçırmayacaktır; saydığım kitle dışında kalanlardansanız öfkeli rifflerle bezeli punk rock dinlemek istiyorsanız doğru adres bu albüm!

Parça Listesi

1. Get It Off
2 . Fiery Father
3. Deadweight
4. The Cage
5. The Furnace
6. Live The Storm
7. Testament
8. In Exodus
9. Maps Of War
10. Phantom

 


RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh9
Sunum9
Özgünlük9
Yıldızlar topluluğu Disgrace albümün adı gibi resmen fırtınayı yaşatıyor.
9

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.