Job For A Cowboy - Live Ruination

Exhumed çalmaları beklenmedik derecede sürpriz!

Önceleri daha çok deathcore kanadında duran, sonraları death metal ile daha iç içe olmayı seçen, başarıları tartışmalı olan ekiplerden Arizona'lı Job For A Cowboy'un son dijital EP çalışması "Live Ruination" Metal Blade Records etiketiyle 23 Kasım'da piyasaya sürüldü.

EP'nin açılışında death metal/grindcore severlerin yakında iyi bildiği bir topluluk olan Exhumed'un cover parçasını görüyoruz ki bu çalışma Exhumed'un "Anatomy Is Destiny" albümünden seçilmiş görünüyor. Sıkı bir Exhumed hayranı olarak söyleyebilirim ki Job For A Cowboy bu işi layıkıyla becermiş görünüyor. Yine de ekibin işlediği konular ile Exhumed'un işlediği konular ne alakadır diye soruyor insan.

"Embedded" çalınırken ses kalitesi ve seviyesi düştüğü fark edilse de yine de çalışmanın anlaşılır olduğu söylenebilir. Bu parça ekibin ilk albümü "Genesis" te vardı. Ardından gelen "Altered From Catechization" çalışması (bir önceki parçayla kaderi aynı; ses seviyesi yerlerde sürünüyor) da yine aynı çalışmadan seçilmiş olduğu fark ediliyor. İlk EP çalışmaları "Doom" dan seçilen "Entombment Of A Machine" parçasının ses kalitesi daha iyi ve bu gaz çalışma sayesinde beklenen silkelenişi yaşıyoruz.

Ekibin "Ruination" adlı albümlerinin açılış parçası olan "Unfurling A Darkened Gospel" i canlı versiyonunu dinleyebilmek sanırım çoğu Job For A Cowboy hayranı için mükemmel olacaktır. Son parça ise yine "Ruination" albümünden ve bu sefer karşımızda "Regurgitated Disinformation" var. Son parçanın seçilmesi adına daha iyi bir seçim yapılamazdı!

PARÇA LİSTESİ

01. The Matter Of Splatter (Exhumed Cover), 02. Embedded (Live), 03. Altered From Catechization, 04. Entombment Of A Machine (Live), 05. Unfurling A Darkened Gospel (Live), 06. Regurgitated Disinformation (Live).

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.jfacmetal.com

http://www.myspace.com/jobforacowboy

http://www.metalblade.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8.5
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Job For A Cowboy sizlere Arizona sıcağını getiriyor!
8.1

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.