Kataklysm - In The Arms Of Devastation

Kataklysm - In The Arms Of Devastation

Aylardır özellikle grubun gitaristi J-F Dagenais’in beklenti çıtasını hayli yükselten açıklamaları ile merak edilen son Kataklysm albümü “In the Arms of Devastation” sonunda elimize ulaştı. Her ne kadar incelediğim promo versiyon olsa da albüm temiz soundu ile dikkat çekiyor. Galiba The Haunted ile yaptığı işlerle tanınan Tue Madsen’e teşekkür etmek gerekecek.

Albüm gayet sert ve gaz bir açılış çalışması olan “Like Angels Weeping” ile açılıyor. Bu şarkıya bakıp albümün gerisinde bizi neler beklediğini görebilmek mümkün:
“Yıldırım hızında davullar, yer yer thrash etkilenimli teknik gitar riffleri, ve cehennem vari bir brutal vokal”
Kısacası bir old-scholl death metal albümünde aradığımız herşey burada. “Let Them Burn” kısa süresine rağmen vurucu bir şarkı. Hemen ardından giren “Crippled and Broken” thrash etkilenimli gitar partisyonları ve Maurizio Iacono’nun yer yer kullandığı guttural vokalleri ile delicesine head-bang yapılacak bir şarkı. “To Reign Again” klavye destekli intro ile başlayıp delicesine sertleşiyor. şarkının tam ortasındaki bass gitar partisyonları oldukça keyif verici. “It Turns to Rust” groove gitar ritmleri ve scream vokallerle desteklenmiş orta kara bir çalışma. “Open Scars” ile headbang furyası kaldığı yerden devam ediyor, bir an bile durmak bilmeyen davul atakları ve crosslara eşlik eden thrashvari riffler ve şarkının hemen ortasında başlayan melodik kısım ve ardından giren kısa solo doyumsuz güzellikte...

“Temptaions Nest” yer yer dark metal etkilenimlerine sahip, kısa süresine rağmen başarılı bir şarkı. “In Words of Desperation” ın melodik gitarları ve bateri ataklarının yanında dikkat çeken bir diğer yönü de grubun bu parçada da dark metal ile dirsek teması halinde oluşu. Albümün kapanışını yapan şarkı “The Road to Devastation” yoğun bir atmosfere sahip brutal vokallerin scream vokaller ile desteklendiği albümün adına ve genel temposuna yakışır bir kapanış. özellikle şarkının ortalarında giren gitar solosuna dikkat derim.

Sözün özü 2006’ya en brutal başlangıcı yapmak istiyorsanız doğru adres Kataklysm-In the Arms of Devastation. Grubun hayranlarının beklediğine değecek!

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
“Crippled and Broken” adını Kataklysm hitleri arasına yazdırdı bile. 2006'nın en brutal işlerinden
7

ŞİDDETİNDE!

EtiketlerKataklysm
Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.