Misery Index - Traitors

Misery Index - Traitors

Misery Index - Traitors

2006 yılında piyasaya saldıkları Discordia isimli canavar ile kulak zarlarımızda onarılması güç tahribatlara Baltimore'lu dörtlü iki yıllık aranın ardından yarım bıraktığı işi tamamlamaya geri döndü. Her tarzdan pek çok başarılı albümün çıktığı 2008 yılında Misery Index'de hedefi on ikiden vurmayı başarıyor.Grup yeni çalışmaları Traitors'da alıştığımız ve sevdiğimiz tarzlarını (crust, punk, grind soslu death metal) bozmadan; üzerinde titizlikle çalışılmış, keyfinize keyif katan anlık atraksiyonlar ile süslemişler.

Grubun başında beri bozmadığı duruşuna uygun kapak tasarımı ve bookleti ile ilk andan "geliyorum" mesajı veren albüm kısa intro "We Never Come inPeace"ile açılıp hemen akabinde "Theocracy" e bağlanıyor. Bomba gibi girişin ardından bir başka underground devi The Red Chord vokali GuyKozowyk destekli"Partisans of Grief" ve isim parçası "Traitors" ile grup gaza basıyor. Özellikle albümün isim parçası "Traitors" ın sonundaki Jason'ın çığlıkları akılda ve damakta (!) kalıcı.

"Ghost of Catalonia" albümün sürece en uzun parçalarından,grup parçayı farklı varyasyonlar ile oya gibi işlemiş. "Ruling Class Canceled" da bir başka konuk isim At the Gates ile taptığımız, Disfear ile yaptığı işlerle saygımızı bir katdaha arttıran Thomas "Tompa" Lindberg mikrofonda. Grup kalan çalışmalarda da adının, albümün ve türün hakkını fazlasıyla veriyor.

37 dakikaya sığan 11 parça ile grup sert müzik dinleyenlerin yüzünü fazlası ile güldürmeye devam ediyor. Kısa sayılabilecek kariyeri dikkate alındığında (Dying Fetus zamanını genellemeye dahil etmiyor) son derece üretken geçiren grup yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. 2008'in en sert ve en iyi işlerinden birine kayıtsız kalmayın!

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh9
Sunum9
Özgünlük9
Her albümde söylemekten sıkıldım ama Baltimore'lu grup kariyerinin en iyi işi ile karşınızda
9

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.