Overkill - White Devil Armory

18 Temmuz'da Nuclear Blast piyasaya sürdü!

Çok basit bir matematik yaparsak; 1 jenerasyonun 4 yılı ifade ettiğini varsayalım, Overkill 1980'den beri müzik yapıyorsa yaklaşık 8-9 jenerasyondur bir Overkill var ve ben onları '90'ların sonunda '89 "The Years Of Decay" ve '91 "Horrorscope" albümleri ile tanıdım. Canım thrash metal çektiğinde bu albümlerin CD'lerini rafımdan indiririm ve çalıcıma takarım, hele otomobille giderken dinlemekten ayrı bir keyif duyarım; yol bitmesin de daha çok dinleyeyim der keyfime bakarım. Hayranlar bu albümleri severler ve 17 albüm arasından kendilerine başka albümler de çıkarırlar çünkü eskiler bilir ki Overkill 1-2 albümle var olmuş bir topluluk değil. Üstteki albümlerin yeri bende ayrıdır, bununla birlikte '10 da çıkan "Ironbound" ve '12 de çıkan "The Electric Age" ekibin yaptığı son albümlerde doğru yolda ilerlediğini ve hala sıkı işlere imza attığının bir göstergesiydi. "White Devil Armory" ise bonus parçalarla 1 saate yakın kaliteli thrash metal vaad eden bir çalışma, muhtemelen bu çalışmayı 1 kere dinledikten sonra size yetmeyecek; içinde yoğun bir işçilik var. Her dinleyişte farklı tatlar alarak içinden sevdiğiniz parçaları çıkaracaksınız.

Overkill

23 Haziran'da "Armorist" adlı single parçalarını internete koyan, ardından bu parçanın video klipleriyle hayranlarına seslenen ve de beğeni toplayan Overkill'in ne kadar yaşlandıklarını fark etmemek mümkün değil, grubun en eski elemanları usta bas gitarist D.D. Verni'nin 53, son İstanbul konserlerinde benimle kutsal suyunu paylaşan vokalist Bobby "Blitz" Ellsworth'ün 55 yaşında olduklarını hatırlayalım ve yaptıkları müzikle yaşın başın alakası olmadığını; bu işlerin tutkuyla alakalı olduğunu bizlere gösterdikleri için kendilerini tebrik edelim. Bir grup kurduktan sonra birkaç yıl takılıp kendini fesh eden tonla grup varken bunca yıl bu işi gönülden yapmak dikkat çekici. Sonuçta ölüme, şiddete ve isyana dayalı yüksek tempolu müzikler yapan bir ekipsiniz, kolay değil. "Armorist" ve "Where There's Smoke..." parçaları albümdeki favorilerim. Bunun yanı sıra, "Down To The Bone" ve "Pig" parçaları mis gibi thrash metal kokuyor, çok keyif alacaksınız. Diğer parçalar da gümbür gümbür, boş parça olmadığı için herkesten farklı favoriler çıkabilir kanaatindeyim. Şu sıralar için konuşursak; Exodus'tan, Anthrax'dan, Testament'tan albüm bekleyen dinleyiciler arada "White Devil Armory" ile ilgilenebilirler.

PARÇA LİSTESİ:

01. XDM (00:49)
02. Armorist (03:53)
03. Down To The Bone (04:04)
04. Pig (05:21)
05. Bitter Pill (05:48)
06. Where There's Smoke... (04:20)
07. Freedom Rings (06:52)
08. Another Day To Die (04:56)
09. King Of The Rat Bastards (04:09)
10. It's All Yours (04:26)
11. In The Name (06:03)
12. The Fight Song (05:13)
13. Miss Misery (Nazareth Cover) (04:31)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.wreckingcrew.com/Ironbound
www.facebook.com/OverkillWreckingCrew
www.twitter.com/OverkillBand

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh8.5
Sunum7.5
Özgünlük8
Bilhassa Overkill'in son 4 yıldır Nuclear Blast çatısı altında yaptıkları müziklerin formülü hala işliyor. Bana kalırsa Overkill hayranlarının bu albümle sorunu olmayacak zira müziğin kendisi konuşuyor!
8.3

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.