Pestilence - Resurrection Macabre

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Hollanda'dan sağlı sollu brutal ataklar devam ediyor!
8

ŞİDDETİNDE!

Pestilence - Resurrection Macabre

Merak ediyorum tarihte müzik tarihinde heavy metal müzisyenleri kadar tükürdüğünü yalayan başka müzisyenler var mıdır? Diğer türlerle kıyaslanınca görece kısa bir öz geçmiş sahip metal janrı kısa tarihinde o kadar çok sözünden dönen gördü ki saymakla bitmez. Sözün özü tarih affetse de Rock Vault affetmiyor sayın okur...

Ey Patrik Mameli! "Sen değil misin Pestilence benim için bitti, asla geçmişe bakmam" diyen her röportajda... Yine tıpış tıpış yuvaya geldin, laf aramızda iyi ki de geldin. Benim için death metal alanında Avrupa'nın başkenti her daim Hollanda'dır, Florida'dan sonra en klas death metal gruplarına Hollanda ev sahipliği yapar. Nitekim brutal portakallar 90'ların ortasında kadın vokalli senfonik, gotik gruplara kaptırdıkları bayrağı Gorefest, Asphyx ve Hail of Bullets önderliğinde geri alıyorlar. Death metal tarihine altın harflerle yazılan Malleus Maleficarum ve Testimony of the Ancients sonrası death metal ile jazz fusion elementlerini yedirdikleri Spheres albümü sonrası grup yobaz dinleyici tarafından aforoz edilmiş, ve kısa süre sonra dağılma yolunu seçmişti.

2007 yılı içinde son derece modern tınılara sahip C-187 ile karşımıza gelen Mameli yeni Pestilence kadrosunu kotarırken yanına kadim dostu Tony Choy'u ve Darkane grubundan tanıdığımız Peter Wildoer'i almış.  15 yılın ardından yeniden yola koyulan Pestilence'ın bu kez türü yeniden tanımlama iddiası yok, sadece doksanların başında en iyi yaptıkları işi yapmak amacıyla yola koyulmuşlar.  Alışılageldik şekilde tüm kadro performansları ile ışıldıyor ama özellikle baterist Peter Wildoer'i adı death metal ile anılan bu ismin yanında sergilediği akılkda kalıcı performans için alkışlamak gerek... Jacob Hansen'in mükemmel işçiliği ile Pestilence tekrar dirilirken alışıldık katliamı sergilemeye devam ediyor! (albüm adı ile kafiye yapma demeleri bölüm:) )

Eski okul death metali dozunda teknik riffler ile sevenler için bu senenin şu ana dek en kuvvetli albümü, kaçırmayın!

1 - Devouring Frenzy (2:54)
2 - Horror Detox (3:20)
3 - Fiend (3:29)
4 - Hate Suicide (4:18)
5 - Synthetic Grotesque (3:57)
6 - Neuro Dissonance (3:28)
7 - Dehydrated II (3:47)
8 - Resurrection Macabre (3:47)
9 - Hangman (2:52)
10 - Y2H (3:39)
11 - In Sickness & Death (5:00)

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.