Poison The Well - Tropic Rot

Poison The Well - Tropic Rot

Albüm hakkında en son söyleyeceğimi en başta söyleyeceğim. Poison the Well dinleyicilerini şasırtmaya devam ediyor. Grup müzikal sınırıları yıkmaya ve olabildiğince türü birbiri ile kaynaştırmaya Tropic Rot albümünde de devam ediyor. Zira albüm çıkmadan önce sıkça verdiğimiz haberlerde grup üyeleri bu albümde üstüne basa basa yeni müzikal açılımlarını sürdüreceklerini belirtip duruyordu. 1997 yılında kurulan grup Guitar World tarafından en iyi on hardcore albümü arasında sayılan , The Opposite of December... A Season of Separation sonrası başarılı albümlere imza atmaya devam etmiş, kısa süreli major firma deneyimi sonrasında "yaratıcılıklarının engellendiği" gerekçesi ile Ferret Music ile anlaşma imzalamıştı. Birlikteliğin ilk ürünü olan Versions da grup tarzını yumuşatarak hayranlarını şasırtmıştı. Dumanı tüten Tropic Rot'da grup Versions çizgisini sürdürse de geçmişe selam çakıp hayranların gönlünü almayı ihmal etmiyor.

Açılış çalışması  "Exist Underground" da vokalist Jeff herkesin tanıdığı ve sevdiği çiğ çığlıkları ile bizi karşılıyor, ustaca yazılmış çift gitar partisyonları ve dinamik ritm akışı da parçanın diğer artıları. "Sparks It Will Rain" alışılageldik PTW tarzında devam ediyor. Üçüncü parça "Cinema" da grup söz yazımında da ustalaştığını dosta düşmana gösteriyor.

Hızlı ve eski zamanları çağrıştıran açılıştan sonra grup Versionvari "Pamplemousse", "When You Lose I Lose As Well" ve "Are You Anywhere?" de frene basıyor. Eski hayranlar fikrime katılamayacaklar belki ama bu parçalarda insanı bir yerinden yakalıyor.

Grubun istediği zaman ne derece agresif ve etkileyici olabileceğini gösteren "Who Doesn't Love a Good Dismemberment?" ve "Makeshift Clay You" albümün tek kelime ile ışıldayan parçaları.  Sözün özü özellikle son çalışmaları ile hayran kitlesini ikiye bölen grup bu çalışması ile kısmi de olsa Opposite of December... zamanlarını özleyenlerin yarasına merhem olacak gibi...

Parça Listesi

1. Exist Underground
2. Sparks it Will Rain
3. Cinema
4. Pamplemousse
5. Who Doesn't Love a Good Dismemberment?
6. Antarctia Inside Me
7. When You Lose I Lose as Well
8. Celebrate the Pyre
9. Are You Anywhere?
10. Makshift Clay You
11. Without You and One Other I am Nothing

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Versions çizgisinde, sevenleri mutlu edecek bir albüm ile döndü grup
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.