Revocation - Revocation

Revocation - Revocation

Revocation - Revocation

2000 yılında Guns N' Roses ve Metallica hayranı dört genç tarafından Cryptic Warning adı ile Massachusetts, Boston'da kurulan grup ismini 2006 yılında Revocation olarak değiştirdi ve başarılarla dolu bir kariyere yelken açmaya başladı. Relapse Records etiketi ile yayınlanan ve grubun kendi adını taşıyan dördüncü albümü ile başarı hikayesi sürecek belli ki... İki yıl önce yayınlanan "Chaos Of Forms" ile geniş kitlelerin dikkatini çeken grubun yeni albümü öncesi olumlu öngörüler tavan yapmıştı ve grup kendi adını taşıyan yeni albümü ile beklentilerin karşılığını fazlası ile veriyor. Kabaca thrash metal soslu teknik death metal olarak tanımlayacağımız Revocation müziği şarkı aralarına zekice yedirilmiş yer yer hard rock, yer yer country müziğe göz kırpan süprizler ile dolu öyle ki banjo gibi ekstrem metal türevlerinde yer alması bin yıl düşünülse bile akla gelmeyecek bir enstrümanı bile müziğine yedirebilmiş.

Gümbür gümbür ve her bir enstrümanı ayırt edebildiğiniz temiz kaydın yanında David Davison ve ikinci gitarist Dan Gargiulo'nun gitar işçiliği göz kamaştırıcı. Bu ikiliye agresif davulları ile eşlik eden baterist Phil Dubois-Coyne ve 2012 yılında gruba dahil olup ilk albümünde hayranların kafasındaki soru işaretlerini silen ve alt yapıyı gayet sağlam süsleyen Brett Bamberger'i de unutmamak lazım tabii ki. "The Hive" ile başlayan ve 10 şarkı boyunca hız kesmeyen albümü metal müziğin teknik tarafı ile ilgilenen ve yeni tatlara açık tüm arkadaşlara tavsiye ederim. Unutmadan, albümün delüks basımında son derece leziz bir Metallica "Dyer's Eve" yorumu mevcut. Kaçırmayın!

PARÇA LİSTESİ:

1. The Hive
2. Scattering The Flock
3. Archfiend
4. Numbing Agents
5. Fracked
6. The Gift You Gave
7. Invidious
8. Spastic
9. Entombed By Wealth
10. A Visitation

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/Revocation
www.twitter.com/Revocation

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh9
Sunum8
Özgünlük8
Baştan belirtmem gerekir ki taş kafa bir metal dinleyicisiyim. Yakın çevremde gördüğüm pek çok arkadaşım yıllar içinde daha teknik ve daha yaratıcı işler ararken nedendir bilinmez benim müzikal zevkim daha taş kafa ve daha düz işlere evrildi (askerliğin bunda büyük payı var, evet). Revocation müziği benim için fazlası ile teknik ve yer yer kaldıramayacağım kadar tiz. Her şeye rağmen kendine güvenen ve son derece yetenekli dörtlünün müzikal gelişimi ve sizi bir yerden yakalıyor. Kritik sonunda söylediğim gibi ekstrem metal müziğin teknik tarafı ile ilgili okuyucularımıza tavsiyemdir.
8.3

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.