Rosaline - The Vitality Theory

Rah-za-lynn!

Onlar kendileri için doğru toplulukları referans aldı ve üzerine kendi tarzlarını ekledi, sonuç Rosaline oldu. 19 Temmuz'da çıkan bu albümde fazla dikkat çekmese de elektronik öğelerin kullanılmış olduğu fark ediliyor. Söz vokallere gelince; tahammül etme sınırınıza kalmış, kimisine göre adeta "ciyaklayan" bir adamla karşılaşıyorsunuz. Ama temiz vokaller için durum tam tersi, harika.

2005 doğumlu Chicago'lu ekibin The Bled, Hopesfall ve Thursday gibi isimlerden ilhan aldığını önemle not düşelim.

Albümün en akılda kalıcı parçası "The Messenger, Infinite" olmakla birlikte peşi sıra gelen "London Lost Its Fog" ve "Model Ships" parçaları ile topluluğa ısınabiliyorsunuz. Bunun dışında kalan "This Place Is A Battlefield (And All Your Heads Are Landmines)" adlı parça "The Messenger, Infinite" parçasından sonra dikkatleri çekiyor.

PARÇA LİSTESİ

01. The Messenger, Infinite, 02. London Lost Its Fog, 03. Model Ships, 04. The Disasterist, 05. Face Like Thunder, 06. It's Just Better For Everyone, 07. Repeat After Me!, 08. This Place Is A Battlefield (And All Your Heads Are Landmines), 09. Concrete Teeth, 10. Neuqua Valley Gunslinger, 11. Recovery.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/rosaline

http://www.goodfightmusic.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7.5
Özgünlük6.5
Rosaline'in post-hardcore tarzına (deneyseller ve screamo kokuyorlar) olan bakış açısını "The Vitality Theory" sayesinde öğrenebilirsiniz!
7

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.