The Contortionist - Exoplanet

Indianapolis'ten farklı sesler!

Ağustos ayının son günü çıkan ilk The Contortionist albümü "Exoplanet" ın kayıtları, yapımcılığı ve miksajları Ken Susi (Unearth) tarafından yapıldı. İdare kısmı ise Alan Douches tarafından gerçekleştirildi. Good Fight Music etiketine sahip olan bu albümde ne var diyorsanız, "deneysel progresif deathcore" cevabını verebiliriz.

Yaklaşık 49 dk. süren albümde Indiana'lı ekibin 2007'den bu yana iyi yol katettiğini görüyoruz. Son albümde karşımıza çıkan müzikler The Acacia Strain'den Meshuggah'a, Between The Buried And Me'den Cynic'e kadar geniş bir yelpazede diyebiliriz.

Teknikalite, acımasızlık, melodi ve duygusallığı tek bir parçaya sığdırabilecek kadar dağınık bir müzik yapan ekibin parçalarına ilk dinleyişte ısınmak yerine, onlara biraz daha fazla zaman tanımak daha yerinde olabilir.

PARÇA LİSTESİ

01. Primal Directive, 02. Flourish, 03. Expire, 04. Contact, 05. Advent, 06. Vessel, 07. Oscillator, 08. Axiom, 09. Exoplanet I: Egress, 10. Exoplanet II: Void, 11. Exoplanet III: Light.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/thecontortionistband

http://www.goodfightmusic.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh7.5
Sunum7
Özgünlük8.5
Yeni neslin yetenekli ekiplerinden biri olan The Contortionist'in orijinal ekiplerden biri olduğunu Ken Susi boşa söylemiyor!
7.8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.