Sinister

Sinister

ÖZGÜR @ ROCK VAULT: Rock Vault'tan merhaba! Nasıl gidiyor?

AAD @ SINISTER: Merhaba... Sinister'dan Aad ile yazışıyorsunuz. Bende her şey yolunda gidiyor, umarım sizin içinde öyledir.

"Legacy Of Ashes" ın müziğini nasıl tanımlarsınız?

Bence "Legacy Of Ashes" ile Sinister'ın eski günlerine gittik. Bu kez daha sağlam olsun diye kayıtlarımıza yoğunlaştık, "The Silent Howling" çalışmamızda yaptıklarımızdan tamamen farklı şeyler yaptık. Acımasız, hızlı ve agresif bir çalışma, daha ne diyebilirim ki.

Kayıtlar/parça yazma aşamanız olağandan farklı mıydı?

Bu kez "The Silent Howling" de olanlardan daha farklı şeyler yaptık. Sonra tamamlanmış şarkılarla Alex yanımıza geldi, şimdi kendisinin çeşitli fikirleri var ve pratik odamızda birlikte çalışıyoruz. Ama bir şeyden emindik ki yeniden acımasız işler yapacaktık. Yaklaşık 3 haftayı kapsayan bir süreçte "Legacy Of Ashes" ortaya çıktı. Biz bu kayıtları her dinlediğimizde "iyi... iyi..." dedik.

Yeni parça sözleriniz konusunda sizleri ne etkiledi?

"The Divine Comedy" isimli bir kitaptan etkilendik. Konusu ruhların Allah'a olan yolculuğu ile ilgili. Bundan dolayı günahlara dair itiraf ve inkarlarla karşılaşıyorsunuz.

Albümün adı nereden geldi?

Biraz televizyon izliyordum ve burada "Legacy Of Ashes" i duydum. Bundan çok hoşlandım ve Sinister'ın yeni albüm adı olabileceğini düşündüm. Diğer üyeler de bu isimden hoşlandı.

Yeni CD'nizden ne bekliyorsunuz?

Adamım herkes bu soruyu soruyor... Ekstrem metal hayranlarının albümümüzden hoşnut kalmalarını görmekten başka ne isteyebiliriz ki, mümkün olduğu kadar dünya çapında konserler verebiliriz. Neden bu işi uzun süredir yaptığımıza dair cevap budur.

Sıradaki tur planlarınız nelerdir?

Şu anda bir şey yok. Bunun sebebi de hepimizin günlük işleri olması ve ailelerimizdir. Bizim için 6 hafta ve üzeri süren konserler vermek çok kolay değil. Ama bilemezsin yapabiliriz de. Yeni kaydımız çıktığında mümkün olduğu kadar çalacağız. Belki de sizin ülkenizde??? Harika olacak.

Rüyanda canlı konser verdiğini hayal et. Hangi topluluklarla birlikte aynı sahneyi paylaşmak isterdin?

Ahhhhhhhhhhh! Bu yanıtlaması kolay bir soru değil çünkü çok fazla iyi topluluk var. Ama Iron Maiden, Suffocation gibi isimlerle birlikte Sinister'ın aynı sahnede olması çok iyi olurdu hah hah hah!

Konserlerde yaptığın parça seçimlerine ne etki ediyor? Canlı çalmaktan en keyif aldığın parça hangisi?

Biz canlı parça çalarken tüm grup üyelerinin keyif aldığı parçaları seçeriz. Tabiki sürekli çaldığımız parçalar var çünkü bu parçalar bizden bekleniyor. Akılda kalıcı ve acımasız parçaları seçiyoruz. Şu anda "Men Down" isimli parça canlı çalmaktan en keyif aldığım parçalardan biri.

En unutamadığın Sinister şovu hangisi olmuştu?

Santiago, Şili'de yaptığımız bir şovu asla unutmayacağım, korkunçtu. 20 yıl için verdiğimiz başka iyi konserlerde var.

Son zamanlarda yeni gruplar dinledin mi? İlgini çeken bir şeyler var mı?

Şu anda White Chapel, Impending Doom, Ichor gibi toplulukları dinliyorum. Ama Hate gibi grupları seviyorum. Erebos'un son kayıtlarını dinledin mi? Kahrolası harika!

Sizinle röportaj yapmama fırsat tanıdığınız için teşekkür ederim! Eklemek isteyeceğiniz bir şey var mı?

Bu röportaj için teşekkür ederim ve umarım tüm ekstrem metal dinleyicileri yeni albümümüzü dinlerler. Asla bilemezsiniz belki de hoşlanacaksınız...

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.