Rubufaso Mukufo - ReMoLAB

Ostrava'da patırtıya devam!

Metal Underground sayfalarının haberler bölümünde gezinirken Rubufaso Mukufo diye abuk subuk bir topluluk ismi gördüm. Haberin altında "Hypertrophied" adlı bir parçanın video klibi yer alıyordu. "Rubufaso Mukufo" da ne ola ki diye kendime sorduğum anda kendilerinin Çek grindcore topluluğu olduğunu öğrendim (2006'dan beri de varmışlar, 2 de split çalışma piyasaya sürmüşler). Çek grindcore sahnesi grindcore adına verimlidir, üretkendir, dinlemeyi sevdiğim bir alandır. Bu ekibi dinleyerek Çek grindcore sahnesinde "ne var ne yok" sorularının cevaplarını almaya çalıştım.

7 Temmuz'da Khaaranus Productions etiketiyle çıkan ilk Rubufaso Mukufo albümü "ReMoLAB" i dinlerken Cerebral Turbulency bateristi Michal Cichy'yi de dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca vokallerde yer alan Mirek'te eski bir Cerebral Turbulency elemanı. Vokal demişken, topluluğun iki vokalisti var ve albümde değişik tarzlarda vokal yapıldığı için Rubufaso Mukufo'nun vokallerine tek tip diyemiyoruz. Onları dinlerken benzettiğiniz topluluklar oldu mu diye soracak olursanız, "kimlere benzetmedim ki?" diyebilirim.

PARÇA LİSTESİ

01. Prediction, 02. Amen, 03. Hatecore, 04. Hypertrophied, 05. Plague, 06. Vzkaz, 07. Matro, 08. Gato, 09. Stir, 10. Superficial, 11. Uz, 12. Grindman, 13. Arrows, 14. Poodles.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/rubufasomukufo

http://www.khaaranus.wz.cz

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite6
Ruh5
Sunum4
Özgünlük5.5
"ReMoLAB" grindcore severler için çerezlik bir albüm!
5.1

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.