I Am Abomination - To Our Forefathers

Ses getirebilirler!

Kasım 2009'da stüdyoya giren Michigan'lı I Am Abomination'ın Good Fight Music etiketiyle çıkan ilk albümü "To Our Forefathers" 11 Mayıs'ta piyasaya sürüldü. Bu albümde yapımcı Joey Sturgis ile çalışıldı ki kendisini The Devil Wears Prada ile yaptığı işlerden tanıyoruz.

Beşlinin bu albümde yaptıklarına bakacak olursak ilk etapta kendilerinin yeterince teknik bir topluluk olduklarını söyleyebiliriz. Progresif gitar tınılarına hayli açık bir topluluk I Am Abomination. Vokalleri ise temiz, söylenenleri idarak edebiliyorsunuz ama vokalistin ses tonuna alışamazsanız biraz işiniz var diyebilirim. En azından ergen kesime hitap eden sözleri dile getiren bir vokalist yok karşımızda.

Bazı parçalarda elektronik öğelerin iyiden iyiye kullanıldığı fark ediliyor. Kimi yerde breakdown'lar ile karşılaşıyoruz. "Since 1776", "Cataclysm", "The Deceiver", "Rock n' No Soul" gibi parçalardan başlayabilirsiniz!

PARÇA LİSTESİ

01. Since 1776, 02. Thoughtcrime Is Death, 03. Cataclysm, 04. The Deceiver, 05. Rock N’ No Soul, 06. Invisible Titans, 07. Greetings From Easter Island, 08. Art Attack, 09. Creatures Of The Night, 10. Element 151.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/iamabomination

http://www.goodfightmusic.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7.5
Ruh7
Sunum6.5
Özgünlük7
Her şeye rağmen "uğraşılmış melodik gitarları" seviyorsanız bu albüme arkanızı dönme şansınız olmayacaktır.
7

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.