Strike Master

Strike Master

Rock Vault: Merhaba! Nasıl gidiyor? Sizlerin günlük işleriniz var mı? Birlikte yeterince vakit geçirebiliyor musunuz?

Evet, özellikle hafta sonları (düzenli olarak konser veriyoruz) yeterince vakit geçiriyoruz, o günleri dibine kadar harcıyoruz, birimizin işi var, diğeri okuyor, öbür diğeri bütün gün sigara içiyor.

COLONEL KAMU@STRIKEMASTER: Nasıl üçünüz bir araya gelip bir grup kurmaya karar verdiniz, ve asıl amacınız neydi, müzik olarak? Vizyonunuzu anlatır mısınız?

Gerçek vizyonumuz Mexico'nun metal sahnesini bizlerin çiğ tarzıyla thrash metal dalında ispatlamaktı. Tarzımız daima çalmak istediğimiz tarzdı. Amacımız Mexico'nun en iyi topluluklarından biri olmaktı. Bizim uluslararası yer altı arenasında gayet iyi bilinen adımız vardır.

Grupta olanların karakterleri nasıl? Lideriniz var mı?

Bizler grup olarak bir arada olmadığımızda herkes farklı aktiviteler içinde bulunuyor. Birimiz ticari mallarla ilgileniyor, birimiz savaş sanatlarıyla kendini eğitiyor, birimiz günde 50 sigaradan fazla içiyor ve grubun online işlerini hallediyor. Birleşme bu. Eğer içimizden biri Strikemaster işlerini yapmazsa uçağımız düşer. Hiç birimiz lider değiliz.

Şarkı yazma sürecinizden bahseder misiniz?

Gerçeğe uygun olarak kanlı şeyler yazıyoruz, aylarca tek bir fikir dışında bir şey yapamayabiliriz. Sonra da patlarız. 6 dakikalık bir parçayı 1 haftadan az bir sürede bitirebiliriz. Görmeyen bir gözün kırpmasına benziyor bu.

Metal Dünyası "Up For The Massacre" albümünüze nasıl yanıt verdi (kritikler, fikirler vs.)?

Çok hoş, Dünya'nın bir ucundan çeşitli karşılıklar aldık. Avustralya, Almanya, Hollanda hatta Singapur! 4 ayda 10'dan fazla röportaj yaptık ve bence bu harika! Henüz kötü bir kritik okumadık. Ummmm en düzgün kritikler bizim oralardan geldi.

Yeni diyebileceğimiz albümün kapağınızı kim yaptı ve grubun logosunu tasarlayan kimdi? Ayrıca, ön kapaktaki ateşli bebek kim?

Kapakta gördüğünüz fikirler bateristimize ait ve onun arkadaşı Freddy bizim için çizimleri yaptı, "Rushed Death” demo çalışmamızda da olan bir dostumuz, kendisi aynı zamanda logomuzu tasarladı, harika bir sanatçı. üçlü olarak çizim sonrası detaylar konusunda fikirlerimizi kapak üzerine aktardık, bahsettiğin bebek bu Dünya'nın herhangi bir köşesinde bulabileceğin ucuz orospuları sembolize etmekte.

Mexico Rotten City sahnesi neye benziyor ve Mexico genelde nasıl? Kalabalık ne durumda? Popüler müzikle metal bağlantısı ne derece?

Sahnemiz yok, gidişat yok, herkes herkesin düşmanı, bir sürü kıskançlık var ve biz kendimizi Meksikalılardan daha Türk hissediyoruz!! 🙂 Her şeye rağmen hayranlar çok ateşli. Moshpitler başladığında "biz bunun için yaşıyoruz" diyoruz. ülkemizdeki kalabalıklar deli gibi. Büyük metal radyo istasyonlarımız yok, her birimizin online radyosu var, TV hakkında yorum yapmayayım. Bütün çocuklar işi MTV ve VH1'la öğrendi ve kimse heavy metal'in arkasındaki konsepti bilmiyor.

Senelerdir uğraştığın şeyleri gurur verici buluyor musun yada hayal kırıklığına uğradınız mı, bir ülkeden çıktınız, sizden daha yeni gruplarla kıyaslanıyor musunuz?

Kıyaslamalar umurumuzda değil. Bizim çizgimizde thrash metal nadir bulunur. Diğer oldschool grupların müziğini çağrıştırabilir. Bu bizim yarattığımız ve hiçbir şeyi kopyalamadık.

Metal müziğin içine ne zaman girdin, içindeyken nelerle ilgilendin? İlgilendiğin süreç boyunca en sevdiğin metal kaydı neydi?

Metal benim için (Kamu), bas gitarist (Diego) ve onun kardeşi için doğal bir şeydi. Kendisi 10 yaşından sonra altın yıllarını yaşadı. Aslında hepimiz 10 sene önce Metallica ve Slayer gibi klasik metal gruplarını dinlemeye başladık. Bizim favorimiz Mercyful Fate'in "Don't Break The Oath" u dur. King Diamond ustadır.

Metal dalında olmasa bile herhangi bir solo albüm yapmayı düşündün mü yada farklı tarz bir müzik?

Hayıııırrrr! ölüme kadar thrash! Başka bir şey olmaz!

Şu ana kadar konuştuklarımız dışında eğlenceli bir şeyinizi anlatır mısın?

Amerika'da çaldığımız büyük bir parti sonrası baterist Chavez kendini tüketmişti ve köpek kulübesinde uyumuştu. Başka bir zamanda biz Porto Riko'dayken çalacağımız yere gelmiştik, oldukça ağır olan viskilerimizi taşıyorduk, giriş kapısının yakınında yemek alalım dedik, viskiler yerinde yoktu! çalıntı sonrasında komşumuzun kayıp viskiler üzerine hak iddia etmesi bizi çok kötü durumda bırakmıştı. Komşularımızdan tarafımıza bu derece *ok atılınca ani korku yaşamıştık

Şu anda hangi metal gruplarını yada başka tarz grupları severek dinliyorsun?

Voltax (Mexico City), Dantesco (Porto Riko), Merciless Death (Amerika), Insolitude (İsveç), Fueled By Fire (Amerika).

Yeryüzündeki bir albümü düşün ve sen hiç yokmuş gibi yeniden kaydedeceksin, herhangi bir albüm olabilir, hangisi olurdu ve neden?

İlk Voivod albümü "War And Pain" (1984)'i isterim, korkunç bir albüm ve dinleti kalitesi düşük. Şimdi de kaliteli şeyleri düşünelim.................*İKTİR!

Strikemaster'ın gelecek yıllardaki bazı amaçları yada umutları nelerdir?

Gelecek sene Keep It True X Festivali!!!!!! Uluslararası işlere bakacağız. Şu anda Türkiye'ye gelmek istiyoruz. Her yerde çalmak, bizler gibi Rock Vaultlarla buluşmak istiyoruz.

Bana röportaj için vaktini bugün ayırdığın için teşekkür ederim. Seninle konuşmak harikaydı. Rock Vault okuyucularıyla paylaşmak istediğin herhangi özel bir şey var mı?

Şu anda yeni bir EP üzerine çalışıyoruz, içinde birkaç "özel" misafir sanatçı olacak, dinleyin... Röportaj için teşekkürler, sonuna kadar sivri uçlu demirler ve zincirler!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.