Grand Magus - Hammer Of The North

Carcass ve İsveç death metal efsanesi Michael Amott'ın Carcass sonrası en nitelikli işi şüphesiz Spiritual Beggars idi. Grand Magus malum grubun eski vokalisti  Janne JB Christoffersson tarafından kurulmuş bir grup. Kariyerine fazlası ile Black Sabbath etkilenimli bir  stoner doom grubu olarak başlıyan Grand Magus 2008 yılındaki şahane albüm Iron Will sonrası yönünü klasik heavy metale çevirdi.  Heavy metal dediysem Iron Maiden, Saxon gibi temiz soundlu grupları düşünmeyin kuzeyli büyücülerin ana esin kaynağı Manilla Road ve eski Manowar. Adını fazlası ile andığım Iron Will  sonrasında grup hem klasik heavy metalin Hammerfall ve daha onlarca grubun yaptığı gibi 80'lerin ucuz taklidi olmadan yapılabileceğini, hem de hala kitleleri etkileyebileceğini gösterdi. Metal Hammer gibi dergilerde yılın albümü seçilmesi ve fazlası ile ilgi gören konserler sonunda grup bünyesinde Megadeth, Nickelback, Slipknot gibi dev isimleri barındıran Roadrunner Records ile anlaşma imzaladı.  Malum birlikteliğin ilk ürünü Hammer of North ise şu anda ameliyat masamızda.
Albüm öncesi insanların aklına gelen ilk soru (her büyük firma ile anlaşan grubun yaptığı gibi) grubun tarz değiştirip, daha ticari kulvara sapıp sapmayacağı idi? Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; tanıdığımız ve bağrımıza bastığımız Grand Magus hala yerli yerinde, hemde Roadrunner'ın sağladığı mükemmel prodüksiyon imkanları ile. Açılış hiti  "I, the Jury", klip parçası "Hammer of the North" (videosu anasayfamızda), alışalageldik marş tempolu  "At Midnight They'll Get Wise" ve "The Lord Of Lies" albümün ağır toplarında. Klasik heavy metal severlere 2010 yılının en esaslı süprizi kuzeyli bu üç magandadan.
Kaçırmayın!

Kuzeyin çekici sert vuruyor!

Carcass ve İsveç death metal efsanesi Michael Amott'ın Carcass sonrası en nitelikli işi şüphesiz Spiritual Beggars idi. Grand Magus malum grubun eski vokalisti  Janne JB Christoffersson tarafından kurulmuş bir grup. Kariyerine fazlası ile Black Sabbath etkilenimli bir  stoner doom grubu olarak başlıyan Grand Magus 2008 yılındaki şahane albüm Iron Will sonrası yönünü klasik heavy metale çevirdi.  Heavy metal dediysem Iron Maiden, Saxon gibi temiz soundlu grupları düşünmeyin kuzeyli büyücülerin ana esin kaynağı Manilla Road ve eski Manowar. Adını fazlası ile andığım Iron Will  sonrasında grup hem klasik heavy metalin Hammerfall ve daha onlarca grubun yaptığı gibi 80'lerin ucuz taklidi olmadan yapılabileceğini, hem de hala kitleleri etkileyebileceğini gösterdi. Metal Hammer gibi dergilerde yılın albümü seçilmesi ve fazlası ile ilgi gören konserler sonunda grup bünyesinde Megadeth, Nickelback, Slipknot gibi dev isimleri barındıran Roadrunner Records ile anlaşma imzaladı.  Malum birlikteliğin ilk ürünü Hammer of  the North ise şu anda ameliyat masamızda.Albüm öncesi insanların aklına gelen ilk soru (her büyük firma ile anlaşan grubun yaptığı gibi) grubun tarz değiştirip, daha ticari kulvara sapıp sapmayacağı idi? Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; tanıdığımız ve bağrımıza bastığımız Grand Magus hala yerli yerinde, hemde Roadrunner'ın sağladığı mükemmel prodüksiyon imkanları ile. Açılış hiti  "I, the Jury", klip parçası "Hammer of the North" , alışalageldik marş tempolu  "At Midnight They'll Get Wise" ve "The Lord Of Lies" albümün ağır toplarında. Klasik heavy metal severlere 2010 yılının en esaslı süprizi kuzeyli bu üç magandadan. Kaçırmayın!

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük7
Iron Will kadar olmasa da sıkı ve keyifli bir albüm
7.8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.