Grand Magus - Triumph And Power

31 Ocak'ta çıktı!

Grand Magus’un temel taşı Janne "JB" Christoffersson’un büyülü sesi ile tanışmam 2000’lerin ikinci yarısına rastlar. Carcass eskisi (bakın yine kritiğin bir kenarına Carcass bulaştırdım) Michael Amott’un en nitelikli müzikal işi Spritiual Beggars’ın mikrofonunu 2002 yılında devraldı J.B., sonrasında kendisinin geçmişini kurcalarken Grand Magus ile karşılaştım. Kariyerinin ilk döneminde doom metal/stoner rock kırması bir müzik yapan ve başarılı işlere imza atan grup 2008 yılında yayınlanan albümleri “Iron Will” ile kariyerlerinde zirveyi gördü. İlgili albümle grup sadece heavy metal sevenlerin değil, Roadrunner Records yetkililerinin de dikkatini çekti. Büyük umutlarla yayınladıkları “Hammer Of The North” ne yazık ki önceki işlerin yanında son derece sönük kaldı ve değişmez bir şekilde grup tekrar yeraltına döndü. Nuclear Blast etiketi ile iki yıl önce yayınlanan “The Hunt” ile toparlanma emareleri veren üçlü “Triumph And Power” ile 2008’de kaldıkları yerden devam ediyorlar. Sonda söylenmesi gerekeni başta söyleyeyim Metal Hammer’ın da dediği gibi, Manowar’ın yıllardır uğraşıp yapamadığı “gerçek” metal albümü Grand Magus yapmış.

Albümün açılış parçası “On Hooves Of Gold”, isim şarkısı “Triumph And Power”, alışılageldik Magus marşlarından "Steel Versus Steel” “Fight” ve “The Hammer Will Bite” ilk dinlemede öne çıkanlar. Bunun yanında “Arv” ve “Ymer” gibi kısa tatlı enstrümantal parçalara da dikkat. J.B. zaten şu aralar klasik heavy metal alanının en dikkat çeken vokallerinden, gitar performansı da son derece başarılı. Albümde bir alkışta kirli, efektli bas tınıları ile altyapıyı bir güzel dolduran emektar bas gitarist Fox Skinner’a.

Yerli yerinde, oturaklı ve geçmişin kopyası olmayan sıkı bir heavy metal adresi istiyorsanız bu sene şu ana dek en doğru adres “Triumph And Steel”!

PARÇA LİSTESİ:

01. On Hooves Of Gold (05:24)
02. Steel Versus Steel (05:19)
03. Fight (04:06)
04. Triumph And Power (04:52)
05. Dominator (04:20)
06. Arv (01:57)
07. Holmgång (03:38)
08. The Naked And The Dead (03:02)
09. Ymer (02:54)
10. The Hammer Will Bite (06:54)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.grandmagus.com
www.facebook.com/grandmagusofficial
www.twitter.com/GrandMagus

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh9
Sunum9
Özgünlük7
Vikingler Manowar'ın uzun süredir yapmak isteyip yapamadığı "gerçek" metal albümü ile karşımızda!
8.3

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.