Six Feet Under - Death Rituals

Six Feet Under - Death Rituals

1995 yılında Obituary'den Allen West, Cannibal Corpse'dan Chris Barnes ve Massacre'dan Terry Butler'ın katılımı ile kurulan Six Feet Under death metal janrının en sansasyonel yan projesi olarak lanse edilmiştir. Grubun çıkış albümü Haunted'da piyasada küçük çaplı bir infaal yaratmıştı. "Death metal öldü mü?" sorularının metal camiası gündemini işgal ettiği; Kerrang ve Metal Hammer gibi dergilerde sayfa sayfa yazıların yazıldığı günlerde türü  yeniden icat etme iddiasında olmayan usta isimlerin işleri takdir gördü görmesine fakat Allen West'in 98 yılındaki ayrılığına dek grup özellikle gitar riffleri ve ritm örgüsünden dolayı Obituary'e benzetilmekten kurtulamadı. Ayrılık sonrası grubun müziği rock'n'roll ve klasik heavy metal damarlarından da beslenmeye başladı. (Bakmayın siz bazı aklı evvel forum takımının özellikle "America the Brutal" sonrası grubu nu-metal olarak nitelemesine)

Tadından yenmez iki Graveyard Classics albümü ve ardından gelen Commandment sonrası grup 2008 saldırısı Death Rituals ile grup death metalin köklerine inmiş vaziyette. İlk dönem Death ve sonrasında özellikle İngiliz ve Hollandalı death metal gruplarınca sıkça intro niyetine kullanılan bass arpejleri, Bolt Thrower vari kan donduran gitar riffleri ve ölüm temalı liriklere kadar death metal klişelerine dair ne ararsanız burada... David Vincent, John Tardy ve Jan Chris ile beraber benim için death metal janrının en iyi vokalistlerinden Chris Barnes'ın vokali de kadayıfın üstünde kaymak niyetine...

Son derece başarılı açılış parçası  "Death by Machette" akabinde gelen "Shot in the Head", "Killed in Your Sleep",   "Seed of Filth" gibi death metal hitlerinin arkasından gelen son derece keyifli Mötley Crue coverı "Bastard" ile grup büyük laflar etmeden death metal nasıl icra edilir dosta düşmana bir kez daha sergiliyor. Dinleyin, dinletin!

01. Death By Machete
02. Involuntary Movement Of Dead Flesh
03. None Will Escape
04. Eulogy For The Undead
05. Seed Of Filth
06. Bastard
07. Into The Crematorium
08. Shot In The Head
09. Killed In Your Sleep
10. Crossroads To Armageddon
11. Ten Deadly Plagues
12. Crossing The River Styx (guitar outro)
13. Murder Addiction

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Köklere dönüş treninin son yolcusu Barnes ve saz arkadaşları
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.