The Grieving Process - Assimilated Deformation

The Grieving Process - Assimilated Deformation

2006 yılında kurulan The Grieving Process ilk uzunçaları Assimilated Deformation ile karşımızda. New Jersey'li grup yirmibeş dakikalık süreye son derece sert ve brutal sekiz parça sığdırmış durumda.

Bir dakikaya yakın süren ve bizlere "fırtınaya hazır olun!" diyen intronun ardından  "World Breaker" ile grup gaza basıyor. Vokalist  James Van Damm - aynı zamanda No Room In Hell grubunda da vokal yapıyor -  Cannibal Corpse dönemindeki Chris Barnesvari tarzı ile eski günleri ananların yarasına merhem olma niyetinde adeta. Death metal klişesi blastbeat davullar, hızlı ve teknik gitar riffleri, ve tüm o eski usül death metal soloları albüm geneline işlemiş vaziyette.

Malumunuz death metal dünyası son üç yıldır anlamsız bir sidik yarışı içinde... "Benim melodilerim senden daha teknik; hadi ordan ben saniye de on milyon nota basıyorum" tarzı atışmalara ve yapılan işlere birkaç yıldır ciddi anlamda tepki var. İspanya, Norveç, Güney Amerika gibi pek çok farklı ve daha önce piyasa da söz sahibi olmayan ülkelerden çıkan gruplar tekrar death metali sevdikleri; dinleyerek büyüdükleri tarza döndürmek için ciddi atılımlar yapmakta. New Jersey'li beşli Grieving Process'de bu öze dönüşü benimseyenlerden, eski okul death metali sevenlerdenseniz grubun ilk albümü sizleri fazlasıyla memnun edecek. Aksi takdirde bu albümden uzak durun!

01. Intro
02. World Breaker
03. Hunger For The Dead
04. Home Movies
05. Terminated
06. Onslaught
07. The Opposing View
08. Twilight Of '68

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Eski okul death metal özleyenlere
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.