Tankard - Thirst

Tankard - Thirst

Malumunuz thrash metal geniş coğrafyaya yayılmış bir mutfak. Bir yanda gösterişli porsiyonlar ile göz boyayan Amerikan ekolü ve bu ekolün en büyük savunucuları yola amatör heyecanlarla çıkıp dört dev restoran zincirine sahip olan paragöz aşçılar ( Metallica, Slayer, Megadeth ve Anthrax), diğer yandan asilzade ve farklı çeşniler kullanmayı seven İngiliz ekolü (Sabbat), okyanusun ötesinde az pişmiş, çiğ tarzı ve rafine tarzı ile etobur thrash manyaklarının yüzünü güldüren Brezilya başta olmak üzere Güney Amerika ekolü, füzyon mutfağına benzer denemeler yapan fakir ama gururlu gurme şeflerin ( bknz. Mekong Delta, Cacophony, Galactic Cowboys), arasından babadan kalma tarifleri başarıyla uygulayan yerel Alman aşçılarından Kreator, Rumble Militia ve Tankard dışında damak tadıma hitap eden birşey çıkmadı ne yazık ki... Bira temelli Tankard on üçüncü saldırısı Thirst ile pilav üstü kuru kıvamında tadından yenmez müziğine devam ediyor. (Mesai saatinde aç karna kritiklerde giriş ancak bu kadar oluyor, hatam olduysa affola)

Her zaman parti kıvamında eğlenceli eserleri ile beklentiniz tatmin eden Tankard lirikal olarak kariyerinin en olgun sözlerine sahip eseri ile karşımızda. İnanması ilk başta kulağa güç gelse de grup bu albümde sosyal konulara ucundan dokunduruyor; hem de gayet başarılı bir şekilde... (bknz. açılış çalışması enerji krizi hakkındaki "Octane Warriors") Onları olduğu gibi bağrına basan kardeşlerim merak etmesin bira sever arkadaşlar nev-i şahsına münhasır mizah anlayışlarına osuruk temelli "Myevilfart" ve ayak fetişizmi konulu "Sexy Feet Under" ile dolu dizgin gidiyor.
Tankard'ı dinlediyseniz zaten bu albümde neler bekleyeceğinizi bilmeniz gerekir. İnsanı yakalayan nakaratlar, gümbür gümbür gitarlar ve o gitarlara eşlik eden bass gitar ve bateri başta olmak üzere tüm Tankard klişleleri burada; "Stay Thirsty!" de intro niyetine kullanılan akustik pasaj, "When Daddy Comes To Play" parçasındaki batan vokal ve "Sexy Feet Under" daki folk melodiler ise albümde yenilikçi arkadaşların yüzünü güldürecek pasajlar.
Tankard çıkardığı her albüm ile eski okul thrash metal severlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bolca bira, patates ve domuz sosisi ile tüketmeniz tavsiye olunur. Bir daha ki lezzet duraklarında görüşmek üzere...

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Tankard cephesi bıraktığımız gibi. Ne mutlu ki...
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.