Europe - Almost Unplugged

Europe - Almost Unplugged

 

2000’li yıllarda klişelere dayanmadan, birilerini kopyalamadan hard rock ve heavy metal icra etmek en zor iş olsa gerek. Birbirinin klonu onlarca grubun çıktığı, eski grupların bile 80’li yıllardaki altın günlerinden medet umup kendini kopyaladığı günlerde bilinçli olarak yer altına inen bir zamanların dev ismi Europe çıkardığı başarılı albümler ile türü sevenlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Masaya yatıracağımız Almost Unplugged grubun Ocak 2008’de verdiği çok özel konserin kayıtlarından oluşuyor. Albüm “Got the Faith” ile açılıp 2006 yılında çıkardıkları Secret Society’de yer alan “Forever Travelling” ve “Devil Signs the Blues” ile devam ediyor. Özellikle “Devil..” da John Norum attığı gitar soloları ile büyülüyor.

Yıllara meydan okuyan beşli bildiğimiz Europe parçalarının yanında Hard Rock klasiklerine de ver yeriyor. Efsanevi Pink Floyd "Wish You Were Here" ile bizlerin ve arenada (hala) çığlıklarını eksik etmeyen İskandinav bayanların gönül telini titreten Joey Tempest 1984 tarihli  "Dreamer" ın ardından U.F.O. klasiği  "Love To Love" patlatıyor. Seyirci ile olan kısa bir diyalogun ardından yaylı çalgılar ile desteklenmiş ve epey değiştirilmiş bir "The Final Countdown" dinliyoruz.

İncelikle işlenen bu çalışmanın arkasından  "Yesterday’s News" i dinliyoruz. Led Zeppelin coverı   “Since I’ve Loving You” nun arkasından ustalara saygı duruşu Phil Lynott’a adanan “Hero” ve arkasından gelen Thin Lizzy parçası  “Suicide” ile devam ediyor.

Kapanışta seyirci katılımını da arkasına alan grup “Rock The Night” ile yetmiş dakikalık geceyi noktalıyor. Keyifli, sımsıcak ve son derece iyi çalınmış bir hard rock dinletisi arıyorsanız fazla uzaklara bakmayın derim.

01. Got To Have Faith
02. Forever Travelling
03. Devil Sings the Blues
04. Wish You Were Here (Pink Floyd cover)
05. Dreamer
06. Love to Love (UFO cover)
07. The Final Countdown
08. Yesterday's News
09. Since I've Been Lovin' You (Led Zeppelin cover)
10. Hero
11. Suicide (Thin Lizzy cover)
12. Memories
13. Superstitious
14. Rock the Night

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Keyifli sımsıcak bir akustik dinleti. Sevenleri ıskalamasın
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.