Castle - Deadhand Hexagram (Single)

Castle - "Deadhand Hexagram" (Single)

Gizlibilimlere kendimizi kaptırmaya devam...

2014 metal tarihine yazılacak güzellikte bir sene oldu. Pek çok dev grubun klas albümlere imza attığı bu yılda büyük bir sürpriz ile nazarımda senenin en iyi albümlerinden birine imza atan Castle bu yılı da boş geçirmemeye kararlı. Aralık ayında sayfamıza konuk ettiğimiz grup bize 2015 için bir 7" ve Avrupa turu müjdesi vermişti. Ne yazık ki grubun yolu ülkemize düşmüyor ama "Deadhand Hexagram" kritiklemek için elimizde.

Castle

Klip ve kapak görselinde okült temaları son derece şık ve estetik şekilde kullanan Castle geleneği 7" kapağında da bozmuyor. Yeni parça "Deadhand Hexagram", "Under Siege" albümünün kaldığı yerden devam ediyor. Mat Davis & Liz Blackwell ikilisi bizi "Be My Ghost" un yeni versiyonu ile fena ters köşeye yatırıyor. "Under Siege" albümündeki favori şarkılarımdan "Be My Ghost" yeni düzenlemesi ve viyolonselde Witch Mountain'den tanı(ma)dığımız Uta Plotkin katılımı ile buz gibi bir havaya bürünmüş.

PARÇA LİSTESİ:

01. Deadhand Hexagram
02. Be My Ghost (Reprise)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.heavycastle.com
www.facebook.com/castlesf
www.twitter.com/heavycastle
www.soundcloud.com/heavycastle

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7.7
Ruh7.1
Sunum7.8
Özgünlük6.5
Benim için kısa ve keyifli bir dinleti oldu. Grubu sevenler başta olmak üzere tüm heavy/doom metal severlere tavsiye ederim.
7.3

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.