Castle - Welcome to the Graveyard

castle-coverMüziğe ilk başladığım dönemlerde teknik ve uzun şarkılara bayılırdım, birde cilalı ayna gibi prodüksiyonlara bayılırdım . Yıllar içinde müzikal zevkim daha basit ve kısa şarkılara evrilirken; prodüksiyon alanında daha yalın ve organik kayıtları kovalar oldum. 2014 albümü "Under Siege" ile keşfettiğim Castle kısa sürede en sevdiğim gruplardan oldu. Kendi adıma senenin en çok beklediğim albümlerinden olan "Welcome to the Graveyard" da Elizabeth Blackwell ve Matt Davis ikilisi yine üzmüyor. İlk olarak Gelmiş geçmiş en yalın kapağa sahip albümde gözler Denis Forkas'ı aradığını belirteyim. Sekiz parçalık albüm 34 dakika 56 saniye süreye sahip ve grup albümde her saniyeyi efektif kullanmış.

Castle diskografisinde klasikler arasına adını yazdıracak açılış parçası "Black Widow" ile başlayan albüm Sabbath esintili “Hammer and the Cross” ile devam ediyor, bu arada atlamadan nakarata dikkat 😉 Albümün isim şarkısı "Welcome to the Graveyard" ve kapanış parçası "Natural Parallel" de grup 60'lara bir selam çakıyor ve bu Castle'ın daha önce görmediğimiz bir unsur. Mükemmel açılışın yanında albümdeki favori parçalarım her ikisi de kliple taçlandırılan “Flash of the Pentagram” ve “Down in the Cauldron Bog”.

Matt Davis'in basit ama muhteşem rifflerle dolu gitar işçiliğinin yanında, tanıdığım en metal insanlardan olan vokalist Elizabeth Blackwell oldukça Castle cephesinden kötü iş çıkması zaten olanaksız, albümün her saniyesi özenli ve akıllıca düşünülmüş ama bu albüm "Blacklands" ve "Under Siege" albümlerinin bir çıt altında. Heavy ve doom severler başta olmak üzere iyi müzik dinleyen herkes göz atmalı. l

Parça Listesi

1. Black Widow
2. Hammer and the Cross
3. Welcome to the Graveyard
4. Veil of Death
5. Flash of the Pentagram
6. Traitors Rune
7. Down in the Cauldron Bog
8. Natural Parallel

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh9
Sunum7
Özgünlük7
Son dönemlerde beni en çok heyecanlandıran gruplardan Castle hız kesmeden yola devam ediyor. Bereketli senenin önemli albümlerinden.
7.8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.