Nader Sadek - The Malefic: Chapter III

Nader Sadek - "The Malefic: Chapter III"

Güçlü topluluktan güçlü sound...

"Süpergrup" kavramı bazen tartışmaya açıktır. Medyada "süpergrup" diye tanıtılan bir topluluğun içinde barındırdığı elemanların ismini görerek "bu mu süpergrup elemanı?" diye sorgulayanlar aramızda vardır. Bazen bu süpergrup elemanları hiç bilmediğiniz ya da dinlemediğiniz sanatçılardan da çıkabilirler. Size yabancı gelen müzisyenlerin daha önceki başarılı işlerinden haberdar değilseniz, sizin kulak vermediğiniz sanatçılar söz konusu olursa hemen karar vermeyin çünkü bilhassa yurt dışında siz sevin ya da sevmeyin, "yüksek profil" diye bir kavram var.

Nader Sadek

Geçen yıl Nader Sadek'in adı da "süpergrup" olarak bolca geçti. 4 yıllık mazisi olan süpergrubun ilk albümü "In The Flesh" de en sevdiğim ekstrem bateristlerden Flo Mounier (bkz: Cryptopsy'nin beyni), vokalde Steve Tucker (bkz: Morbid Angel'ın '98/'00/'03 albümleri), gitarda Rune Eriksen (Mayhem'ın '00/'04/'07 albümleri) vardı. Ardından gelen konser albümü "Living Flesh" de bu kadroya Novy (bkz: Vader'ın ara elemanı)'de yer almış oldu. Ama işler değişti ve geçen sene Novy ve Steve Tucker gruptan ayrıldı. Tam bu noktada (ne olacak acaba gruba erken?) Nader Sadek adeta şahlandı ve gruba vokalist olarak Cattle Decapitation solisti Travis Ryan'ı (bkz: 2012'nin en iyi ekstrem metal albümü seçilen "Monolith Of Inhumanity") kattı. Durmadı üstüne Decapitated'ın 4 önemli albümünde bas çalan Martin Rygiel'i getirdi. Evet, buraya kadar hala "süpergrup" değiller diyorsanız, içinizde şüphe varsa, 3 Kasım'da piyasaya sürülen ve devamında meşhur dergiler tarafından bedava dağıtılan, bağımsız olarak piyasaya sürdükleri "The Malefic: Chapter III" ye göz atalım.

4 parçanın olduğu bu albümde benim favorim hepsi, 2014'ün en sıkı ekstrem metal EP çalışması bu gruptan çıktı diyebilirim. Bu EP'yi özel kılan kendi kadroları dışında piyasanın önemli isimlerinden de destek almış olmaları. İlk parça "Deformation By Incision" ın kayıtlarında gitarda Bobby Koelble (Death) ve bas gitarda Alex Webster (Cannibal Corpse) var. İkinci parça "Carrion Whispers" da yine gitarda Bobby var, bu sefer bas gitarda Cryptopsy'den tanıdığımız Olivier Pinard var. Üçüncü parça "Entropy Eternal" da gitarda Bobby, yine gitarda Andreas Kisser (evet Kisser), bas gitarda Martin Rygiel mevcut. Dördüncü parçada ise yine gitarda Kisser, bas gitarda Martin Rygiel var. Tüm vokaller Travis Ryan'a, tüm ritm gitarlar Rune Eriksen'e, bütün bateriler Flo Mounier'e ve tüm parça sözleri Nader Sadek'e ait. Kulaklığımdan hala çıkarmadığım, albüm niyetine defalarca dinlediğim bu EP'yi henüz daha dinlememiş olan death metal dinleyicilerine tavsiye ediyorum, fazlasıyla haz duyacaksınız.

PARÇA LİSTESİ:

01. Deformation By Incision (03:29)
02. Carrion Whispers (05:10)
03. Entropy Eternal (04:20)
04. Descent (07:38)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.nadersadek.com
www.facebook.com/naderflesh

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite10
Ruh10
Sunum9
Özgünlük9
Bu EP'yi kritiklemek yerine Nader Sadek ile röportaj yapmayı tercih etmiştim. Röportaj yaptıktan sonra Nader bana "kritiğimizi yapar mısın?" diye rica edince kendisini kırmak mümkün olmadı. 2014 yılına ait bir çalışmayı (Kasım da olsa) 2015 yılında kritiklemek pek harcım değildir. Affola...
9.5

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.