Psychotic - Psychotic

Son dönemde ülke adına tek güzel şey yeraltı sahnesi olsa gerek. Zira gitgide bireysel özgürlüklerin sınırlandığı Yeni Türkiye'de yeraltı sahnesi yerleşik düzene inat eden bir şekilde hem ürün hem konser bazında 90'ların başını saymazsak altın çağını yaşıyor. Birbiri ardına çıkan albümler, demolar ve konserler sebebiyle yer verilmesi gereken kimi gruplardan gecikmeli bahsediyor olmak ise bizlerin kusuru olsun.

Ankara'lı safkan thrash metal üçlüsü  Psychotic Şubat sonunda gerçekleşen Heavy Stage 5'den bu yana yer vermek istediğim bir grup.  Bass vokalde Mert Arseven, gitar vokalde Volkan Şenyol ve davulda Gürkan Güvendik'ten oluşan grup üzülerek kaçırdığım performansı ile ikinci günün konuşulan grupları arasına girmişti. Konser öncesi bastıkları demo ile bizlere ilk selamı çakan grup konserlere devam ediyor ve görünün o ki yetenekli elemanlardan oluşan bu üçlü ileride çok can yakacak.

Yıllardır bıkmadan söyleyip durduğum "üç kişilik gruplar can yakar" tezinde bir kez daha beni haklı çıkaran grupta gitarist Volkan'ın delici riffleri ve bass gitarist Mert'in adeta ritm gitar tadında işçiliği kaydın ilk göze çarpanları. Dinamik havası, başarılı düzenlemeleri ve saldırgan tavırları ile Psychotic safkan thrash alanında Thrashfire'ın arkasında bayrağı taşıyacak gibi duruyor. Grubun yeni işlerini şimdiden merakla bekliyorum.

Parça Listesi

  1. Satans Call
  2. Fields of Prey
  3. Slaughter
  4. Scattered Brains
  5. Stab Twist Kill

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh10
Sunum7
Özgünlük8.1
Forgotten'dan tanıdığımız sevgili Tolga Otabatmaz ve Thrashfire bass gitaristi Okan Özden'e başarılı grubu tekrar tekrar hatırlattıkları için teşekkür ederim. Eski okul thrash sevenler bu tabanca gibi grubu kaçırmasın
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.