Fulgora

Merhaba John! Şu sıralar ne yapıyorsun?

Fulgora'da bas çalmanın yanında; Pig Destroyer, Agoraphobic Nosebleed, Strong Intention, Clenched Fist (Sepultura'ya saygı grubu) ve The Boozehoundz (Cattle Decapitation üyeleri) grupları ile çalıyor, HBO'nun "VEEP" (4. sezon), Netflix'in "House Of Cards" (3. sezon), AMC'nin "Making Of The Mob: New York" (mini dizi), ve Discovery ID'nin "Who The Bleep Did I Marry?" (5. sezon) dizilerinde oynuyorum.

Fulgora kadrosunu nasıl bir araya getirdin?

St. Louis'de ben ve B. L. LaMew ile başladı. Grup kurma fikrimiz vardı ve çok çeşitli olarak vokalist / baterist / gitarist arayışlarımız oldu; Adam bizi kabul etti. Origin'den Paul Ryan vokal yapacaktı. Paul'a LaMew'in yaptığı "scratch" vokalleri gönderdik, o da herkes gibi "bunu değiştiremem, sen burada farklı bir şey peşindesin" dedi. Tam bu noktada gruba bir vokalist yerine, konser gitaristi alalım dedik. B.L. hala her şeyi St. Louis'de yazmaya devam ediyor ama bizim Baltimore'da ben, Adam ve gitarda Sparky Voyles'un (eski-Dying Fetus) "core" grubu mevcut.

Fulgora - "Stratagem"
Fulgora ismini nereden aldı?

LaMew pek çok isimle geldi ama bu diğerlerine göre daha sofistike idi. Seçimimizi etkileyen başka nedenlerde vardı ama şimdi unuttum.

Müziğinizi kategorize etseniz hangi türe girer?

Ben kolayı seçiyor ve "metal" diyorum. Phil ise "Harshcore".

Şarkı sözleriniz ne anlatıyor? "Stratagem" için yazım sürecini anlatır mısın?

Her şarkının ayrı konusu var; örneğin "Meridian" din ve "Risen" savaşlar hakkında. Şarkı yazımı LaMew'in rifleri ile başlıyor, sonrasında o ve ben haftalarca davul makinesi ile davul vuruşlarını yazıyoruz; sonrasında ortaya çıkan taslak parçayı geliştirmesi için Adam'a gösteriyoruz ve o da kendini mutlu hissedince vokallere geçiyoruz.

Albüm hakkında beklentileriniz nedir?

Umarım insanlar bize bir şans verir. Biliyorum insanlar "Pig Destroyer / Misery Index / Agoraphobic Nosebleed elemanlarının grubu" etiketi görünce duyacakları için fikirler yürütüyor ama sizi temin ederim duyacaklarınız diğer gruplarımızdan farklı ve kendi başına heyecan verici.

Fulgora

Housecore Records ile albüm için nasıl anlaştınız? Cricket Cemetery ile çalışmaya devam mı?

Cricket Cemetery harika bir firma. Bizim iki single çalışmamızı plağa bastılar ve Haarp bateristi bunları Phil Anselmo'ya dinletmiş; gerisi bildiğiniz gibi.

Favori gruplarınız şimdi çaldıklarınızdan farklı mı? Son zamanlarda sizi en çok yakalayan nedir?

Metal favori tarzım tabii ki ama bunun dışında Danimarka'dan Mew son derece kasvetli, güzel ve güçlü bir müzik yapıyor. Kansas'tan The Life And Times isimli indie grubu da karanlık, sert ve olgun bir müzik yapıyor.

Bas gitarist olarak "Başarı" yı nasıl tanımlıyorsun? Kısa ve uzun vadeli kariyer hedeflerin neler?

Müzikal anlamda her şarkıda daha da ileri gitmek amacımız ve bunu başardığımızı düşünüyoruz. Müziğe başlarken ilk amacım St. Louis'de ki efsanevi konser mekanı Mississippi Nights'da çalmaktı. Bunu başarınca hedefim başka şehirlerde çalmak ve albüm anlaşması yapmak gibi hedefler önüme çıktı. Hepsi bir yana amacımız iyi ve akılda kalan şarkılar yazmak.

Müzik endüstrisini değiştirme şansın olsa neyi değiştirirsin?

Karaborsa olgusunu. Biletlerin üzerine isim basılması bile biletlerin karaborsacılardan çok gerçek hayranlara ulaşmasını sağlar. Tabii ki büyük bilet dağıtıcılarının umurunda bile değil bu durum.

Maryland Deathfest

Ufukta turne planları var mı?

Evet, Maryland Deathfest dahil ayarlanmış birkaç festival var ve yıl sonu birkaç konser için görüşmeler sürüyor.

"Stratagem" sonrası planlarınız nedir?

Phil'in stüdyosunda Gristnam ile yayınlayacağımız 7' split için kayıt yaptık. Kayıtlar bu sene yayınlanacak!

Rock Vault Zine hakkında neler söylersin?

Harika, özenli çalışmanıza devam. Teşekkürler!

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/fulgoramusic
www.twitter.com/fulgoramusic
www.fulgoramusic.bandcamp.com
www.soundcloud.com/fulgora

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.