Unbreakable Hatred

Selam Phil! Umarım iyisindir. Şu sıralar hangi albümü dinliyorsun?

Selam Özgür. Harikayım, teşekkür ederim. Bu sıralar eski ve yeni pek çok şey dinliyorum. Geçen gece Nile diskografisini kurcaladım, şu anda ise Suffocation dinliyorum. Yeni Slayer parçasını da her gün dinliyorum, sound ve tınısını sevdim. Yeni Slayer albümünü elime almak için sabırsızlanıyorum.

Miksaj ve son rötuş aşamasında bu kadar yüksek kaliteyi nasıl elde ettiniz?

Stüdyoya girmeden hepimiz iyi hazırlanmıştık. Şarkıda bir sonra gelecek nota ve ritm herkesin ezberindeydi. Zillerin hepsini değiştirdik ve kendimize göre ayarladık. Gitarları dört farklı kanal ve mikrofon ile kaydettik. Her parçada gitar ve bas tellerini değiştirdik. Grid Stüdyoları'nda Christian Donaldson'da harika bir iş çıkardı.

"Total Chaos" albümü ile farklıklar neler?

Benim için temel fark vokaller ve gitar sesleri. "Total Chaos" albümünde vokaller daha cılız ve kaba geliyordu, Sim tüm vokalleri bir gecede bir şise Jagermeister içerek kaydetmişti. Yeni albümde daha dikkatli olduk ve Simon’a istediklerini verdik, Jagermeister dahil. Gitarları da aynı şekilde bir gecede kaydetmiştik. Ama Antoine harika iş çıkartmıştı. "Total Chaos" da "Ruins" e kıyasla daha düşük bütçemiz vardı. Bir diğer detay da biri kayıt yaparken öteki elemanlarında stüdyoda olup onu dinlemesiydi. Beste aşaması da daha katmanlıydı. Detaylara provalar dahil özen gösterdik.

"Ruins" şarkı sözlerinde ne işlediniz?

Günlük hayatın porblemleri ve verdiğimiz reaksiyonlar. Politika, din, şiddet ve öfke. Bu şekilde yaşamaya devam edersek insanların yaptıklarının insanlığa negatif dönüşü olacağını savunuyoruz. Bunun yanında sistemin baştan aşağı çürümüş olduğunu düşünüyoruz.

Kapak hakkında neler söyleyeceksin? Kapağı kim yaptı?

Jon Zig’den rica ettik. Hem onun işlerini seviyoruz hemde albümler arasında görsel devamlılıkda olsun istedik. Kapakta albüme dair her şeyi yansıttığını düşünüyoruz.

Şimdik teknik death metal grupları hakkında neler söylersin ? Neleri doğru neleri yanlış yapıyorlar?

Onlar iyi ya da kötü diye anlatmak bana düşmez. Bu grubun kişisel zevki ile ilgili. Etrafta pek çok grup var ve hepsini dinleyip her ürününü beğenmek zor. Ben kişisel olarak yeni teknik death metal gruplarını dinlemiyorum. Obscura, Spawn Of Possession ve Necrophagist gibi eski okul gruplar ile ilgiliyim. Nasıl çalacağına karar vermek grubun kendi kararı. Müzik yaparken en önemli şey kendi çaldığını beğenmek.

Deeds Of Flesh Facebook sayfasında parçanızı paylaştı. Onlar ile arkadaş mısınız? Ne düşünüyorsun?

Harikaydı! Onları kişisel olarak tanımıyoruz ama Erik Lindmark ile irtibattayız. O şirketin yöneticilerinden.

Unique Leader Records ile nasıl anlaştınız?

Firmalara CD ve demo gönderdik. Unique Leader’ın bizim için en iyi grup olduğunu düşünüyoruz. Ortaokuldan beri hayranı olduğumuz gruplar ile aynı şirkette olmak gurur verici.

Konserlere nasıl hazırlanıyor, parça listesini nasıl belirliyorsunuz? Çalmaktan en keyif aldığınız parça hangisi?

Genelde haftada bir prova yaptığımızdan konser için ekstra provaya ihtiyaç duymuyoruz. "Total Chaos" parçalarının yanında bir şarkıda "Ruins" albümünden çalıyoruz. "Condemned To Serve" ve "Religious Intervention" favori şarkılarım. "Dysfunctional System" videosu sonrası şarkıyı da çalmaya başladık ve çalması hem keyifli hem de zorlayıcı.

Genç bir death metal hayranı sizden ne beklemeli?

Unbreakable Hatred, Quebec’den üç kişilik bir death metal grubu ve vahşi omurga ezici rifleri, hızı ve brutal groovy bölümleri ile size kendini unutturmayacak!

Basın hakkında fikirlerin nedir? Web siteleri ve dergilerde yayınlanan kritiklerin artı ve eksileri nedir?

Krtiğin nasıl yazıldığına bağlı. Eleştrilmeye açığım. Metal sahnesinde farklı insanların bakışlarını öğrenmek de güzel. Gazeteciler sizin müziğinizi sizden çok daha iyi şekilde duyurabilir. Kötü taraf ise hiç dinlemeden yazmış olmak için kritik yazanlar var.

Ekstrem metal ile diğer tarzları ayıran çizgi sizce nerede? Ekstrem olarak nitelenmek için neler lazım?

Ekstrem metal ekstrem metaldir. Cryptopsy ya da Krisiun dinleyince anlıyorsun zaten. Gruplar blast beatlerin de desteği ile sert ve hızlı olmalı, brutal vokal ile desteklenmeli. Ekstrem metal diğer tüm alt türlerden daha farklı bir tarz.

Avrupa dinleyicisi ile Kanada dinleyicisi arasında fark nedir?

Bence hepsi aynı. Büyük sahnede çaldığında farklı olabilir ama kıtalardan bağımsız çıktığın bar konserlerinde çoğu zaman kitle aynı ölçüde verici ve bir şeyler alarak gruplara destek olmak istiyor.

Gelecek Unbreakable Hatred’a neler getirecek? Ve bu röportajı okuyanlara neler söylemek istersin?

Yeni albümümüz "Ruins" 21 Ağustos’da yayınlanacak. Albüm sonrası Quebec’de bir tanıtım konserimiz olacak, sonrasında konserler ve turne istiyoruz. Umarım albümü beğenirsiniz. Yolda görüşmek üzere!

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/unbreakablehatredofficial
www.reverbnation.com/unbreakablehatred

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.