Cattle Decapitation - The Anthropocene Extinction

7 Ağustos'ta Metal Blade Records tarafından yayınlandı...

Çıktığı yıl olan 2012'nin en başarılı ekstrem albümü sıralamasında birinci sıraya kondurulan "Monolith Of Inhumanity" belki de en bahse değer Cattle Decapitation albümüydü. "The Anthropocene Extinction" ise devamında gelen bir albüm olup, dinleyecilerin gerçek anlamda merak ettiği bir albümdü. Cattle Decapitation yeryüzünün geleceğinden yeteri kadar bahsettim diyor ve yeni albümde de insanlığın çevresel etmenlerden etkilenimlerine yöneliyor. Murder Construct, Nader Sadek gibi topluluklarda yaptığı vokallerde rastlanmayan derin hırıltılı vokallerini Travis Ryan "The Anthropocene Extinction" albümünde sıkça sergiliyor ki bunu sizlerde fark edeceksiniz.

Dinleyiciler kendi favorilerini seçerken bence aceleci olmasınlar, bu albümü defalarca dinleyip daha da bağlanabilirler. Bana göre "Manufactured Extinct", "Clandestine Ways (Krokodil Rot)", "Pacific Grim" bu albümde biraz daha dikkat edilmesi parçalar diyebilirim. Prodüktör koltuğunda Dave Otero varken, sanatsal çalışmalara destek veren isim Wes Benscoter. "The Prophets Of Loss" parçasında Philip H. Anselmo, "Plagueborne" parçasında Author & Punisher, "Pacific Grim" parçasında Jürgen Bartsch (Bethlehem) misafir sanatçılar olarak albüme destek vermiş görünüyor. Albümün sınırlı sayıda basılan edisyonunu alırsanız "Cannibalistic Invasivorism" ve "No Light And No Life" parçalarını edinebileceğinizi hatırlatalım.

PARÇA LİSTESİ:

01. Manufactured Extinct (04:41)
02. The Prophets Of Loss (04:07)
03. Plagueborne (04:58)
04. Clandestine Ways (Krokodil Rot) (04:34)
05. Circo Inhumanitas (04:03)
06. The Burden Of Seven Billion (01:23)
07. Mammals In Babylon (04:09)
08. Mutual Assured Destruction (02:42)
09. Not Suitable For Life (03:16)
10. Apex Blasphemy (03:45)
11. Ave Exitium (03:06)
12. Pacific Grim (05:25)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.cattledecapitation.com
www.facebook.com/cattledecapitation
www.twitter.com/cattledecap

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh10
Sunum9
Özgünlük10
Hayvan hakları savunucularının ve vejeteryanların ayrıca ilgi odağı olan Cattle Decapitation "Monolith Of Inhumanity" sonrası yine yaptı yapacağını... Yine gerçekten süper bir ekstrem metal albümü ile karşı karşıyayız fakat yeni albüm "Monolith Of Inhumanity" nin tahtına ne olursa olsun hop diye oturamaz gibi görünüyor. Her ne desek de Cattle Decapitation kendisiyle yarışıyor ve çıtayı yükseklerde tutuyor. Deathgrind dinleyicileri bu albümü ıskalarsa cidden olay olur, çünkü diskografide ayrı bir yeri olacak.
9.5

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.