Forgotten - The Battle Of Tribunus

Destansı öyküler burada...

Ayın sürpriz kritiği iç piyasanın emektar koleksiyoncu ve distro sahibi Semih "Nam-ı değer Günebakan Productions" Şimşek desteği ile geliyor. Ankara'nın emektar gruplarından Forgotten'ın 2004 yılında kaydettiği ve yayınlamadığı "The Battle Of Tribunus" kaset formatında 100 kopya ile sınırlı sayıda basıldı. Kaset basımı henüz elime ulaşmadığından kitapçık hakkında yorum yapamayacağım ama kapak tasarımı müzik ile uyumlu bir havada. Kaset basımında biri sürpriz şarkı "War Of The World" olmak üzere toplam sekiz parça mevcut.

Basın bülteninde de duyurulduğu üzere enstrümantal albüm epik bir film müziği havasında... Kasabaya gelen halk ozanının savaş meydanında zafer şarkılarını ve kayıpların ardından ağıtlarını dinliyoruz. Metal müziğin melodik ve epik tarafı ile ilgilenenler zaten koleksiyon değeri yüksek bu albümü kaçırmamıştır. Kalan kısmın da elini çabuk tutmasında yarar var.

Yıllar yılı bu ülkede zor şartlara rağmen müzik yapmaya devam eden Tolga Otabatmaz ve bu albümü tarihin tozlu raflarından bize ulaştıran Semih Şimşek'e buradan bir daha teşekkür ederim. Kaçırmayın!

PARÇA LİSTESİ:

01. The Troubadour Comes To Town
02. Through The Fields Of Battle
03. The Feast
04. To The Battle And In The Battle
05. Back Home
06. Elegy For The Souls Of Heroes
07. The Troubadour Leaves The Town
08. War Of The World

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/gunebakanproduction

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8.1
Ruh8
Sunum7.9
Özgünlük7.8
Üzerinden 10 yıl geçen bir albüme not vermek güç oldu... Forgotten'ı yeni dinleyip beğenenlerin dikkatine: Ünlü firmalardan Noisehead Records, Forgotten'ın "13 Martyrs" adlı albümlerini 2012'de piyasaya sürmüştü... Buna da bir göz atın...
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.