Adversarial - Death, Endless Nothing And The Black Knife Of Nihilism

Adversarial - "Death, Endless Nothing And The Black Knife Of Nihilism"

Kanada'dan insanlığa büyük nefret...

Nefret dolu Kanadalı death/black metal grubu Adversarial, Dark Descent Records etiketi ile 2'inci albümleri "Death, Endless Nothing And The Black Knife Of Nihilism" ismi ile yakında çıkmış olacak. 2010 yılında yine Dark Descent Records'tan çıkan ilk albümleri "All Idols Fall Before The Hammer" dan bu yana 5 yıl geçti. Sanırım bu kadar yıl boyunca grupta değişen tek şey insanlığa karşı olan nefretlerinin çok daha fazla artmış olması. 9 çok hızlı ve saldırgan şarkıdan oluşan albümün kadrosu bas gitarda M.M., bateride E.K. ve gitar/vokalde C.S.'den olmak üzere 3 kişiden oluşuyor.

Şarkılar ve sözleri o kadar saldırgan, nefret dolu ve karanlık hazırlanmış ki daha 4'üncü şarkıya gelmeden hafif bir cinnet geçirtiyor. Grup elemanları sadece Adversarial de değil, Paroxsihzem ve Nuclearhammer gibi çok gaddar death/black metal gruplarında da yer almış, nefret söylemlerinde bulunmuştur. Hatta şu anda bas gitarları kazıyan M.M; Paroxsihzem isimli grupta davul çalmaktadır. Meraklısına Paroxsihzem'in 2012 de yine Dark Descent Records dan çıkarttığı ve grubun aynı ismini taşıyan albüm çok klastır, tavsiye derim.

Adversarial

Adversarial'a dönmek gerekirse grup çıkarttıkları bu son albümden önce 2012 yılında NWN Prod. firmasından Antediluvian ile süper bir split çalışma yapmıştı. İki grupta bu splite 3'er şarkı ile katılmış ve ortalığı dağıtmıştı. 7'' olarak basılan plakta Adversarial tarafı "Side Leviathan" diye, Antediluvian tarafı ise "Side Lucifer" diye geçiyor. Bu splite ulaşmanızı ve dinlemezi kesinlikle öneriyorum. Başından sonuna kadar saldırganlığın hızın azıcık bile düşmediği acıma duygusundan yoksun bu albümün ilginizi çekeceğine eminim.

Kritiği yazarken 8'inci şarkı olan "Lone Wresting Hymns To The Warmoon Of Chaos" a özellikle çok takıldım. Bitene kadar geçen 6 dk. sürede bir kaç kez gerçek anlamda acı çektiriyor. Son bir kaç yıldır Dark Descent o kadar iyi işler çıkarttı ki kesinlikle bir tanesi de bu albüm diyorum. Bol bol dinleyin, çok zaman ayırın bu albüme... Acı çektiterecektir ama bu çekilen acıya değer...

PARÇA LİSTESİ:

01. Dissenting The Waking Shell (04:19)
02. Intro (01:31)
03. Immersion Void Paragon (04:24)
04. Eonik Spiritual Warfare (04:47)
05. Interlude (02:00)
06. Cursed Blades Cast Upon The Slavescum of C... (05:12)
07. Old Ruins Slumber In A Crushing Hatred Of Man (04:31)
08. Lone Wresting Hymns To The Warmoon Of Chaos (05:58)
09. Death, Endless Nothing And The Black Knife Of Nihilism (04:41)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.adversarial.ca
www.facebook.com/adversarialofficial

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum7
Özgünlük7
Dar ağacının kökleri kadar nefret dolu!!!
7.5

ŞİDDETİNDE!

Cem Küçükertem

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.