Evile - Five Serpent's Teeth

Evile

Evile - Five Serpent's Teeth

2000'lerin başında modern thrash akımını ateşleyen bir avuç gruptan biri olan Evile geri dönüyor.  Hala dinlemeyenler için Slayer, Exodus, Testament ve eski Metallica'nın ideal karışımı olarak özetleyebileceğim grubun Five Serpent's Teeth isimli yeni albümü İngiliz devi Earache etiketi ile yayınlanacak.  2007 yılınd Enter the Grave isimli ultra hızlı çkış albümleri ile eski okul thrash metal sevenlerin kalbini kazanan grup hemen akabinde yayınladıkları Infected Nations ile hız kesmiş; sonrasında da kurucu üye bass gitarist Mike Alexander'ı İsveç turnesinde (nedir bu thrash metal bass gitaristlerinin İsveç'ten çektiği) akciğer ambolisinden kaybetmişti. Neyse ki grup yaraları çabuk sardı ve yeniden karşımıza çıktı.

Evile tarihinin en başarılı davul performansına tanık olduğumuz albümde vokalist Matt Drake performansı ile ışıldıyor.  Selefine nazaran daha hızlı olan albümde In Dreams of Terror, Cult, Eternal Empire, Origin of Oblivion ve Descent Into Madness gibi tempolu parçalar dikkat çekiyor. Aynı zamanda Mike Alexander In Memoriam isimli ballad ile anılıyor.

Kariyerinin şu ana kadar ki en iyi eserini yayınlayan grup aynı zamanda dörtte üçünü bitirmek üzere olduğumuz senenin en iyi thrash metal çalışmasına imza atıyor. İftarda içilen bol buzlu kola tadında albümü kaçırmayın!

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Senenin en iyi thrash metal albümlerinden. Kulak kabartın
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.