Ideogram - Life Mimics Theatre

Ideogram - "Life Mimics Theatre"

"Bütün dünya bir sahnedir... Ve bütün erkekler ve kadınlar sadece birer oyuncu..."

Avangart ve tiyatral metal tarzında müzik yapan Opera, Kabuki, Grand Guignol ve Absurd dörtlüsünün yeni albümü "Life Mimics Theatre" İtalyanlar adına güzel bir başlangıç gibi görünüyor. Wormhole Death Records bünyesinde yer alan topluluğun bahsettiğimiz çalışması için bazen gizemli, bazen hipnotize edici ve bazen de yumuşak tabirlerini kullanabiliriz. William Shakespeare'in çocukları 2012'de yola çıkan yeni bir topluluk. Bu albümden önce "Raise The Curtain" adlı bir demoları var ki ben kendilerini Ronin Agency sayesinde "Life Mimics Theatre" albümleriyle tanıdım. Grup hakkında biraz daha kısa bilgiler vermek gerekirse Kabuki, Schecter markası tarafından destekleniyor. Grup bir dönem RockEmAll tarafından ayın grubu olarak seçildi.

Ideogram
Node, In Tormentata Quiete, Folkstone, Necrodeath gibi isimlerin açılış grubu oldular. Ideogram'ın bunun yanı sıra Londra ve Prag'da verdiği konserler var. Grubun "Falling Snow", "Geisha For My Demons", "Rain Of Stars" gibi parçaları çok tutulsa da benim tercihim "Invisible Again" ve "Rain Of Stars" tan yana olacak. Çağrışım bakımından bilhassa Tarja, Nightwish, Epica gibi isimleri severek dinleyip alt yapı oluşturmuş biriyseniz "Life Mimics Theatre" ilginizi çekebilir. Ideogram'ın bahsettiğim bu isimler gibi kopya müzik yapmadıklarını, alternatif olduklarını garanti edebilirim. Gayet emek verilmiş, 54 dk. süren bu albümün haricinde bonus olarak "Invisible Again" ve "Falling Snow" parçalarının harika akustik versiyonları dinleyicilere sunuluyor.

PARÇA LİSTESİ:

01. Life Is Pregnant Of Death (0:51)
02. The Art Of Bleeding (3:20)
03. Evil (In Her Hands) (5:32)
04. Falling Snow (5:45)
05. Trembling Hands (5:06)
06. Geisha For My Demons (6:25)
07. Invisible Again (4:39)
08. Reflections (6:50)
09. Rain Of Stars (4:42)
10. I Am Candle (3:40)
11. In A Cobalt Ocean (5:29)
12. Death Is Pregnant Of Life (1:48)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.ideogram.it
www.facebook.com/ideogramofficialpage
www.twitter.com/ideogram_metal

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum6
Özgünlük7
Facebook'da 5.000 kişiye dayanan bir takipçi kitlesi olan Ideogram'ın bu çalışması bana zamanında ulaşsa da ben yeterli derecede ülkemizde bilindiğini düşünmüyorum. Umarım okurlarımız için güzel bir keşif olur.
6.8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.