Lana Del Rey - Born To Die

Nancy Sinatra'nın günümüz versiyonu mikrofonda!

Rock Vault takipçileri Rock Vault'un her zaman rock ve metal müzikten bahsetmediğini iyi bilirler. Belli aralıklarla müziğin değişik tarz ve türevlerine yer veren Rock Vault'ta bu sefer yolumuz indie pop'tan geçiyor. Herhalde bugünlerde Lana Del Rey'den bahsetmemek olmaz. 21 Haziran 1986, New York City doğumlu şarkıcı ve söz yazarı Lana Del Rey, 2010 yılından bu yana bu sahne ismi altında müzik icra ediyor.

Pop ve alternatif rock öğelerini müziğinde kullanan Lana Del Rey (gerçek adıyla Elizabeth Woolridge Grant) bu aralar müzik dünyasının çıkardığı en yeni ve en iyi seslerinden biri olarak kendisini kabul ettiriyor. Hatta yazılı basında kendisini şimdiden Amy ve Adele'in yanına koyduklarını görüyoruz. Bu lafta değil, 27 Ocak'tan çıkan "Born To Die" albümü 7 ülkede bir numara oldu. Birçok müziksever "Video Games" ve "Born To Die" parçalarının kime ait olduğunu öğrenmek istediler.

Yaz aylarında yeniden yayınlanacak olan "Lana Del Ray A.K.A. Lizzy Grant" isimli ilk Lana Del Rey albümünde sanatçı bu kadar başarılı olamamıştı. Şu anki başarısın Interscope, Polydor ve Stranger firmalarının da katkılarıyla elde ettiğini söyleyebiliriz. Britney Spears'tan, Elvis Presley'e varana kadar hatta Kurt Cobain dahil birçok sanatçıdan etkilenmişliği bulunan Lana Del Rey'in adı Q Awards, BRIT Awards, MTV, NME Awards ve mtvU Woodie Awards'ta geçiyor. Lana, Q Awards'un "Uluslararası Başarı Ödülü" ve "Gelecek Büyük Şey" ödülerini almayı bildi.

Lana Del Rey'de popüler kültürün bir öğesi ancak kendisinin kaliteli yorumunu ve farkını ıskalayamazdık. Sanatçının fiziğiyle, dudaklarıyla, giydiği kıyafetlerle fazlasıyla ilgilenen bir kesim var. Onlar sanatçıyı didikleye dursun biz müziklerle ilgilenmeye devam edelim. Evet, yeni albümdeki parçaların hepsi birbirinden yumuşak ve güzel. Yine de sırasıyla "Born To Die", "Blue Jeans", "Video Games" ve "Carmen" isimli parçalara öncelik tanıyabilirsiniz. İyi dinletiler herkese!

PARÇA LİSTESİ

1. Born To Die (4:46)
2. Off To The Races (4:59)
3. Blue Jeans (3:29)
4. Video Games (4:41)
5. Diet Mountain Dew (3:42)
6. National Anthem (3:50)
7. Dark Paradise (4:03)
8. Radio (3:34)
9. Carmen (4:08)
10. Million Dollar Man (3:51)
11. Summertime Sadness (4:25)
12. This Is What Makes Us Girls (3:58)
13. Without You (3:49)
14. Lolita (3:40)
15. Lucky Ones (3:47)

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh8.5
Sunum8.5
Özgünlük9
Lana Del Rey'in ülkemizde daha çok konuşulmaya başlandığı bir dönemdeyiz!
8.3

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.