Tangaroa - One Hand For The Knife, One Hand For The Throat

Tangaroa - One Hand For The Knife, One Hand For The Throat

Tangaroa eminim pek çok dinleyici için çok yeni ve bilinmedik isim, bu süpriz yumurta misali grubun ilk albümünü mercek altına almadan önce yaptığım araştırmada grubun zehirli faaliyetlerine 10 yıldan beri Leeds merkezli devam ettiğini öğrendim. ( Demek ki ilk albümü grubun kuruluşundan en az 6/7 yıl sonra yayınlamak sadece yurdum gruplarına özgü değilmiş) Anticulture'nın hırçın çocuklarından Tangoroa ilk albümünde on yıllık bekleyişin faturasını kullandıkları enstrumanlara ve bizlerin kulaklarına kesmiş belli ki...

İlk parça "Turn Of The TV..." ile başlayan müzikal kaos albüm boyu devam ediyor. Grup beklenmedik anlarda arttırıp yine hiç beklemediğiniz anda düşürmesi ile albüm boyunca ilginiz ve dolayısıyla "acaba şimdi ne olacak?" beklentinizi sıcak tutuyor. Grubun ilk çalışmalarına nazaran bu albümde groovy melodileri daha çok kullandığı yurtdışındaki pek çok web sitesinde dillendirilmekte.

Doludizgin giden müzikal kaosta grup son süprizini melodik intro  "Jupiter Sheep Farm" ile yapıyor ve hemen arkasından introyu usta bir şekilde kapanış parçası "Do You Hear That Wolf?" a bağlıyor. Albüm kapağından da anlaşıldığı üzere en başta Dillinger Escape Plan hayranlarını sevindirecek niteliklere sahip.

Müziklerini bizlerden ziyade matematik profesörlerinin yorumlamasını uygun gördüğüm Meshuggah ve Dillinger Escape Plan gibi gruplara ilgi duyuyorsanız albüm tam sizlik. Bünyede hazımsızlık yapma ihtimaline karşılık sizi öncelikle olarak video kısmımıza ve grubun Myspace sayfasına davet ediyorum.

İyi seyirler.

Parça Listesi:

1. Turn Off The TV, Shut The Magazine
2. One Hand For The Knife, One Hand For The Throat
3. We've Got Them Where We Want Them
4. Swimming In The Sea
5. Tick Tock Tick Tock
6. In The Hive Of Complication
7. Jupiter Sheep Farm
8. Do You Hear That Wolf?

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Meshuggah ve Dillinger Escape Plan hayranları bir göz atsın bakalım
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.