Pagan - Oz : In Transcendence

Pagan - Oz : In Transcendence

90’lı yılların ikinci döneminde çıkardıkları “Heathen Upheavel” ve “Rehersal Tapes” ile Türk black metal tarihine damga vuran Pagan altı seneyi aşan aranın ardından sessizliğini “Oz : In Transecendence” ile bozuyor. Albüm cross vuruşları ve altyapıdaki mükemmel klavye partisyonları ile dikkat çeken “The Wyrmweaver” ile açılıyor. İkinci parça “Kök Tengri” Türkçe liriklere sahip. Moribund Oblivion’un “Kayboldum” u ile beraber bu sene duyduğumuz ikinci Türkçe black metal çalışması ve emin olun daha önce tezat gibi düşündüğümüz Türkçe sözler ve black metal birbirine çok yakışıyor.

Artificial goddess” grubun tempoyu düşürdüğü ve yeni model black metal anlayışına daha çok yaklaştığı parçalardan. “On Behalf of Hate” , “Cosmic Terror Declaration” Pagan’ın alışılageldik çiğ black metal sounduna sahipler. “The Sojurner” klavye melodilerini süsleyen çift cross vuruşları ile açılıp, klavye, gitar, bateri oyunları ile devam eden keskin gitar riffleri ile süslü deneysel bir çalışma. “Quest of Chromancer” Pagan’ın müziğini tanımlayan bir özet gibi olmuş kapanışta.

Uzun bir aradan sonra oldukça başarılı bir şekilde müziğe dönen Pagan bu yeni çalışması ile sevenlerini mutlu edecektir. Bunun yanında klavyeler ile destelenmiş old scholl black metal seven herkese bu albüm tavsiyemdir. Kapağından, liriklerine bu albüm profesyonellik kokuyor.

1. The Wyrmweaver
2. Kök Tengri
3. Artificial Goddess
4. On Behalf Of Hate
5. Cosmic Terror Declaration
6. The Sojourner
7. Quest of Chromancer

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Pagan son derece sıkı döndü. Umarım ara eskisi kadar açılmaz
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.