Earth Crisis - The Discipline

Earth Crisis - "The Discipline"

"Salvation Of Innocents" sonrası arayı sıkı tuttular...

1989-2001 yılları arasında aktif olan, 2007'de tekrar bir araya gelen Earth Crisis, 19 Mayıs'ta yeni EP çalışmaları "The Discipline" i Bullet Tooth Records etiketiyle yayınlayacak. Firma tarafından bizlere ulaştırılan promo albüm sayesinde kısa fakat düşünmeye sevk eden dakikalar yaşadık. Bullet Tooth Records tayfası ile Earth Crisis tayfası normalde yakın arkadaşlar ve firma, ekibin neredeyse en büyük hayranları diyebiliriz. Dolayısıyla Josh Grabelle ve firması Bullet Tooth Records bu çalışmayı yayınlamaktan ekstra gurur duyuyordur ki buna eminim. Earth Crisis bilindiği üzere daha önce Victory, Roadrunner, Century Media ve Candlelight gibi önemli isimlerle de çalışmıştı.

Earth Crisis

Eskilerden kalma "vegan straight" olma özelliğine sahip topluluk bu çalışmada da tarzını muhafaza ediyor. Zaten EP'de yer alan 2 parça topluluğun ilk albümleri "Destroy The Machines" te de yer almıştı. Bu EP bir nevi 20'inci yıldönüm kutlaması. Daha önceden okuduğumuz yazılarda yer aldığı üzere, ekip çeşitli nedenlerle hayvan kökenli gıdaları ve diğer hayvansal ürünleri kullanmayı reddediyor. Yine hayvan haklarını destekliyorlar. Sigara, alkol, uyuşturucu ve seks konularında da bilinçli olmayı sürdürüyorlar. Kendi çevreleri New York'ta onlardan etkilenen birçok tanınmış sanatçı ve hayran kitlesi bulunmakta. Bu özel topluluğa Mayıs ayında yer vermemek olmazdı.

PARÇA LİSTESİ:

01. The Discipline 3:50
02. Behind The Mask 3:27
03. New Ethic 2:59
04. Time Of Strife 2:22

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/earthcrisisofficial
www.twitter.com/earthcrisis

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh9
Sunum8
Özgünlük8
Karl Buechner'in vokalleri yine tavırlı müzik yanında harika görünüyor. Parçaların neler anlattıklarına odaklaşmak ve bildiklerimizi sorgulamak için 12 dakikalık az bir süremiz var. Strife, Madball, First Blood gibi toplulukları sevenlerin merakla beklediği bu EP'ye çalıcılarınızda yer vermenizi öneriyorum.
8.3

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.