UÇK Grind - Sınır Ötesi (EP 2012)

Damarınıza basanın, sizde damarına basın!

12 yıllık bir maziye sahip olan, Bakırköy yeraltı ekstrem müziğinin yayıcıları ve devam ettiricileri UÇK Grind, 2007'de çıkardıkları "Justice" adlı EP'lerinin ardından 5 yıl sonra ikinci EP'leri "Sınır Ötesi" ni Mart ayında piyasaya sürdü. Bu materyali geç gündeme getirdiğimin farkındayım ama sizlerde takdir edersiniz ki hala taze olma özelliğini koruyor.

Kazma Kürek Records etiketli, yalnızca 100 adet basılmış, TC, LFE, AC ve AA kadrosuyla çalınmış bu eseri elime aldığımda ilk önce plak sanmıştım. Gerçekten ilginç ve dikkat çeken bir tasarıma sahip diyebilirim. En azından UÇK Grind daha önce böyle bir şey yapmamıştı.

Yalnızca 10 dakika 23 saniye süren bu EP'nin UÇK Grind hayranlarınca yetersiz bulunacağına eminim. Çünkü UÇK Grind ruhu bu albümle Türkçe sözleriyle ve müziğiyle daha da şiddetlenerek tavan yapmış durumda. Albümde en çok beğendiğim iki parçadan biri olan ilk parça "Sınır Ötesi" açılışta dinleyenleri vuruyor. Ve bence albümün en iyi parçası olan "İntikam" söz-müzik uyumuyla en sevilenlerden olmayı hak ediyor. "Knock Out" ya da "K.O." ise UÇK Grind konserlerinde çalınmaya devam edecek gibi, seyirciyi mutlu edenlerden biri olmaya aday görünüyor.

"Sizlerden Önce" nin sözleri, mesajlarını kısa ve öz veren UÇK Grind için ne anlam ifade ediyor, kendilerine sormak lazım. Şahsen giderin ve sorgulamanın kimlere yapıldığı konusunda net bir fikre sahip olamadım. "Neden?" ve ilk albümde de yer bulan "Earthquake" parçalarını ise patlamalı gürültü kategorisine koyuyorum ve ilgili kıyaslamanın Napalm Death ve Brutal Truth'un saniye rekoru kırmış parçalarıyla yapılmasını uygun buluyorum. Bunun haricinde "The Human Race Must Be Destroyed" un ilk versiyonunu grind versiyonuna değişemedim.

PARÇA LİSTESİ

1. Sınır Ötesi (2:26)
2. İntikam (2:28)
3. K.O. (2:12)
4. Sizlerden Önce (1:42)
5. Neden? (0:08)
6. Earthquake (0:28)
7. The Human Race Must Be Destroyed (Grind Versiyon) (0:59)

BAĞLANTI NOKTALARI

https://www.facebook.com/pages/UCK-GRIND/12842079537
http://soundcloud.com/uck-grind

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh8
Sunum8.5
Özgünlük7.5
Onca seneden sonra UÇK Grind'dan yeni bir albüm bekleyenler çoktu. Bu EP ile yine ağızlara bir parmak bal çalıyorlar!
7.8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.