Boneshaker

Boneshaker

BARAN @ Rock Vault : Merhabalar Pascal, ilk olarak hayat sizler için nasıl gidiyor?

PASCAL @ BONESHAKER : Merhaba dostum... 2009'da herşey bizim için iyi gideceğe benziyor !!
Yeni albüm için promo çalışmaları, konserler için pek çok prova ufukta görünüyor. Belirtmem gerek yeni albümümüz ile gurur duyuyoruz.

İlk olarak son derece keyif aldığımız yeni albüm Start the Race için tebrikler. Hayranlar ve basın bu albüme ne tepkiler verdi?

Teşekkür ederim. Ulusal Fransız basını yeni albümümüzü Ocak ve Şubat basımlarında değerlendirecek. Bunun yanındaunderground webzin ve fanzinler bize ilgi gösterdi, İspanya'dan bir site ve Türkiye'den siz... Hayranlar yeni albümü çok beğendiler, canlı şovlar sırasında epeyce albüm satıyoruz.

Sırada sıkıcı ve klişe bir soru var, ama bunun ülkemde ilk röportaj olması sanırım bu soruyu mazur ve haklı gösterecek. Bana Boneshaker'ın kısa tarihçesini anlatır mısın?

Grup kurma fikri 2005 yılında doğdu ve ilk şovumuza 2006'da çıktık. İlk demomuzu Nisan 2007'de yayınladık. Yedi parçalık bu demoda dört tane kendi bestemiz ve üç tane AC/DC cover çalışması vardı. İlk demo tahminlerimizin üstünde satış rakamına ulaştı ve pek çok konser verme fırsatımız oldu.

Albüm kayıtları ile meşgul olduğumuz geçen yıl içinde Gofannon Records ( Pervade Production) ile iki albümlük anlaşma imzaladık. Ve malum anlaşmanın ilk ayağı Start the Race ile karşınızdayız.

Albümdeki favori parçan hangisi ? Benim şahsi favorilerim "Falling" ve "Boncha TV".

Tabi ki "Start the Race"; çünkü o parçanın sözlerini ben yazdım.

AC/DC Boneshaker müziğinin temel direği, özellikle Brian Johson zamanları. Merak ettiğim grubun sansasyonel geri dönüş albümü Black Ice hakkında neler düşündüğünüz ?

Dürüst olmak gerekitse ilk dinleyişte son derece garip geldi, ama sonrasında albüme alışmaya başladım. Bence iyi ve AC/DC damarından beslenen bir albüm. Değerlendirmeyi yaparken onların yaşını da hesaba katmak lazım. Herşeye rağemn kulağa hoş gelen güzel bir boogie/blues album. Onları Fransa'da görmek için sabırsızlanıyorum!

Plak firmanız Gofannon Records ile ilişkileriniz nasıl başladı? Onlarla çalışmaktan memnun musunuz?

Evet! İlk başlarda biraz zorlandığımız itiraf etmem gerek, çünkü onlar bizim ilk plak firmamız. Birgün Paris'teki bir konser sonraı plak firmansının patronu ile tanıştık. Şu sıralar herşey yolunda, onlarla haftada bir yazışıyoruz. Onlarla çalışmaya albüm kayıtları sırasında başladık.

Gelecek Boneshaker için neler gösterecek?

Tek şey !!! Konserler !!! Tek beklentimiz bu... ve unutmadan 2010 yılında yayınlanacak yeni albüm tabi ki.

Sırada klasik Rock Vault sorusu ve kuşlar kulağıma çok eğlenceli yanıtlar alacağımı fısıldıyor. Bana unutamadığınız bir içki anınızı anlatır mısın?

American Dog ile beraber çaldığımız Montalivet Bisiklet Festivalini tek geçerim. Zamanımızın çoğunu içerek ve oradaki seksi kızların şovunu izleyerek geçirdik. Bateristimiz Jojel'in Myspace sayfasında bu unutulmaz anları  " Bras de Fer" başlıklı  video ile ölümsüzleştirdik. Bir göz atmanızı tavsiye ederim, çok ama çok eğlenceli !!!

Boş zamanlarınız nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ne yazık ki hiç boş zamanımız yok!

Günlük işlerimizden arda kalan zamanlarımızın hepsini gruba ayırıyoruz.

Ülkem Türkiye hakkında neler biliyorsunuz? Daha önce bir Türk grubu dinleme şansına sahip oldun mu? Ne yazık ki hayır, bana Türk gruplarına ulaşabileceğim adres ve bağlantı göndermelisin. Bunun yanında takas tapmaya da seve seve varım.

Bana ve izleyemeyen okurlarımıza Boneshaker sahnesini anlatır mısın? Güçlü, çiğ ve enerji dolu bir performans sergilediğinizi düşünüyorum.Kesinlikle dostum !!! Canlı performanslar son derece iyi !! Canlı çalmayı ve tüm enerjimizi oradaki insanlar ile paylaşmayı seviyoruz.

Güzel müziğiniz ve keyifli cevaplarınız için teşekkür ederim. Bunun yanında güzel afiş kızınız Savannah'a bizden selamlar Umarım birgün ülkemde çalarsınız ve beraber takılırız dostum. Son sözlerini alalım.

Orada çalmaktan gurur duyarız. Tüm yaptıklarınız için teşekkürler, Türk rock-vaultlar tarafından tanınmak bizler için gururdur. Kendine iyi bak!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.