Max Cavalera'dan genç haline mektup!

Şatosunu bekliyor...

Rock Sound dergisinin "Genç Halime Mektuplar" köşesine bu hafta Max Cavalera konuk oldu. Mektubun kelimesi kelimesine çevirisi ise aşağıda:

"Hayat süprizler ve rüyalar ile dolu, kendi gençliğime bir şeyler söyleyebilme şansım olsa idi ona rüyalarının peşinden gitmesini, rüyalarına inanıp peşinde koşmasını söylerdim!

Ben her zaman Tanrı'nın özel bir amaç için, özel insanlar ile tanışmak için gönderdiğine inandım. Bulduğum şey ve kurduğum aileden çok gururluyum. Brezilya'da bir falcı kadın benim yabancı bir kadın ile evleneceğimi ve şatoda yaşayacağımı söyledi. Hala şato almak adına çalışıyorum ama mükemmel bir eş buldum. Beraber çok iyiyiz. Beraber çalıştık, beraber düşledik, beraber maceralara atıldık, o benim hayatımı kutsadı. Bana iki muhteşem evlat verdi ve şu anda bedenen yanımda olmayan ama her daim ruhen yanımızda olan Dana dahil beş çocuğu da evlat edindim.

Tavsiye mi istiyorsun? Bu kadını dinle. O kadın zamanında bana kamuflaj pantolonun patentini al dedi; ben punk olmak adına hayır dedim. Metal dünyasında kamuflaj pantolonu ilk ben giydim, şimdi ise her yerde. Onu dinleyip patent alsaydım şimdi zengindim!

Gençlik günlerimde tahmin edemediğim bir diğer şey arkadaşlarımın bana ihanet edeceği ve Brezilya'da 10'lu yaşlarımda başladığım grubu elimden alacağı idi. Dediğim gibi hayat süprizler ile dolu... Herşeyin bir amacı var. Takılıp kalma. Bağımlılıklarım ile bu kadar savaşacağımı düşünmezdim, gençken içmeyi ve kafamın güzel olmasını severdim ama zaman geçtikçe bu müziğimi ve hayatımı etkilemeye başladı.

Değişim lazımdı ve müdahale yapıldı, eşim ve aileme teşekkür ederim. Denedim ve iyi bir insan olmak için hepsinden vazgeçtim. Zordu, bağımlılık benim için doğuştan gelmiş bir hastalık gibiydi ama bugün bu hastalıktan kurtuldum. Müzik tekrar hayatta ana amacım oldu.

Ailemi seviyorum, metal ailesini de dünyada hiç bir şeye değişmem. Bu harika bir yolculuk idi ve daha yarısı tamamlanmış gibi hissediyorum. Yapacağım ve bana önerilen çok şey var... ama hala şatomu bekliyorum."

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.rocksound.tv/features/article/a-letter-to-my-younger-self-max-cavalera

Baran Şahin

1 comment

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.