The Senseless - In The Realm Of The Senseless

The Senseless - In The Realm Of The Senseless

"Extreme Happy Metal"Avusturalya'nın bağrından çıkmış önemli death/grind gruplarından The Berzerker'den tanıdığımız Sam Bean solo projesi The Senseless ile karşımızda. Albüm kapağını ilk elinize alıp incelediğinizde AOR, ya da surf rock tarzı birşeyler duyacağınızı bekliyorsunuz. Fakat kısa ama oldukça etkili bir başlangıç olan "You Love It" başladığı an extreme müzik kulvarında tamamen kendine özgü bir tür, bir eser ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz. Malum yeni tarzımızın adı Sam Bean'in tabiri ile;

"You Love It" in ardından gelen "Vacation" son derece hızlı blastbeatler ve neşeli melodilerin bir kolajı; adeta brutal bir tatile davetiye gibi. İngiltere'nin yükselen yıldızlarından Evile'den tanıdığımız Ol Drake aksak riffleri ile dikkat çeken "Crippled Trash" de lead gitar görevini üstleniyor. "You are Nothing" de Sam Bean klasik death metal kalıplarına yakın duruyor. Endüstriyel efektlerin başarı ile uygulandığı "Promises" ın ardından yine The Berzerker'den bildiğimiz death metal sounduna yakın duran "Wreckage" geliyor. "Evilicious" ve "No Bomb is Big Enough" ile hız denemelerine şahit oluyoruz. "Happy Ever After" grind/death/black arası bir havada ilerlerken arada giren techno loopları çok başarılı. Albümün kapanışını da "After Happy Ever(Unmetal)" yapıyor, kendinden önceki şarkıdaki techno looplar bu kez akustik gitarlara eşlik ediyor, extreme müziğin sınırlarının zorlandığı bu çalışma için oldukça başarılı ve keyifli bir kapanış olmuş.

Sonuç olarak 2007'nin en iyi olmasa da en özgün işi karşımızda. Mal Wilcock, Luke Kenny ve Russ Russell gibi usta bir prodüksiyon ekibi tarafından kotarılan albüm extreme tarzları seven ve kulağı yeniliklere açık dinleyicilere keyif verecek.

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük9
Sam Bean ve dostları feci yardırıyor. Senenin en özgün işlerinden
8.3

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.