Baht - In My Veins

Baht - In My Veins

Baht - In My Veins

2007 yılında kurulan ve 2009 yılında verdikleri ilk eser “Bilinçten Derine” ile Rock Vault sayfalarına konuk olan Baht, 2009 yılında da hız kesmemiş ve bizleri iki parçalık E.P. “Resurgence Hour” ile selamlamıştı. Geride kalan üç yılda verdikleri konserler ve kadro değişimlerinin yanında çıkış albümleri hazırlıkları ile sürdüren grup “In My Veins” ile karşımızda.

Elinize aldığınızda ilk göze çarpan albümün Pierre D. Alain elinden çıkma son derece özenli kapak çalışması – ki Baht görsel sunuma ilk çıkışından beri önem veren bir grup oldu- , albümü dinlemeye başlayınca göze çarpan ikinci artı death metal efsanesi Dan Swanö elinden çıkma miksaj oluyor. Grup ilk albümünün konusunu ölüme dayandırmış durumda.  Albümde toplamda sekiz parça mevcut ve parçalarda bol bol Türkçe kısımlar mevcut. Grubun çıkış E.P. sini yorumlarken bana anımsattığı gruplar yer yer Opeth ve Death olmuştu, albümün ise aklıma getirdiği grup Gorefest oldu (ki bu satırların yazarı Gorefest delisi). Ardı ardına vurucu dört şarkı sonrası grupta hissettiğim sorun vuruculuğun ve dinamizmin albümün sonuna dek korunmayışı oldu.

Geçen yıllarda müzisyenliğini katlayarak geliştiren ve dinleyiciye saygısı üst seviyede olan gruba haddim olmayarak naçizane tavsiyem; ilk dört parçadaki gibi daha vurucu eserlere yönelmesi ve vokallerde biraz daha çeşitlilik yoluna gitmeleri olacaktır.  Bunun dışında potansiyeline inandığım ve gelişimini gururla seyrettiğim Baht 2012’nin en iyi yerli albümü ödülünü gözümde Soul Sacrifice ile kucaklamakta.

PARÇA LİSTESİ

1 - The Trauma (05:41)
2 - Neden? (04:06)
3 - Dua (04:44)
4 - Lost & Found (05:16)
5 - Creedish (04:55)
6 - Sacred Enigma (05:11)
7 - Introspection (06:33)
8 - Orientation (05:28)

BAĞLANTI NOKTALARI

http://bahtband.com

https://www.facebook.com/bahttr.band

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.