False In Truth - Back To War

False In Truth - Back To War

6 Kasım'da raflarda!

Daha ilk parça "Back To War" da ekibin müziklerinde tempoyu arttırdıklarını görebiliyoruz. Bu parçanın önemi büyük. False In Truth'un aramıza yeni bir albümle 7 yıl aradan sonra katılmasını özetliyor diyebiliriz. Onlar yeniden savaşmak istediler ve savaştılar. "Zangar The Paladin" ile daha sakin ve melodik, alıştığımız False In Truth müziğini işitebiliyoruz. "Victim" parçasında kahramanların olmadığı, çok fazla TV ve comic book ile beslendiklerimizin gerçek hayatla arasında uçurumun olduğu bilmenin getirdiği farkındalık söz ediliyor. "The Wicked Crew" parçası başından sonuna kadar müzikal açıdan birden fazla tarzı içinde barındırıyor.

False In Truth

"The Ballad Of The Orcs" albümün en güzel melodilere sahip, komplike sözlere sahip olmayan fakat insanı iyi hissettirecek güce sahip olan parçalardan biri olduğunu öne sürebiliriz. Bu parçayı bir nevi marş ya da meydan okuma olarak düşünebilirsiniz (Dünyaya orc'ların gözünden bakabileceğiniz bir parça). "Dead Love" parçasında hazin biten bir ilişkinin dünü ve bugünü anlatılıyor. "Reality" parçasının giriş ve bitimine doğru olan melodileri harika, "hem tempolu hem de duygulu müzik" isteyenler için bu parça doğru adres. "The Awakening" albümdeki favori parçam. Diğer parçalara benzemeyen müziğinin yanı sıra, pes etmemeyi de öğütlediği düşünülebilir.

"Waaaggghhh!!!" parçasını ise sadece vokalist Toygar'ın nasıl "Waaaggghhh!!!" dediği için dinleyin (seneler geçmiş ama iş bitmemiş). Bu parçanın albümde diğer parçalardan ayrılan keskin bir tarafı yok fakat konserde gideri var diyebiliriz. Sonlara atılmış bir parça fakat kesinlikle enerjik. Kapanış müziği "Thrashsaur" albümdeki ikinci favorim ve kesinlikle canlı izlemek de isterim. Yıllara meydan okuyan bir thrash metal dinazorunun hikayesini anlatan 'Türkçe' bir parçamız var daha ne olsun? Miksaj ve mastering aşaması Jingle Jungle Stüdyoları'nda Arın Baykurt'un yaptığı bu albüm On Air etiketiyle raflardaki yerini almak üzere. Kapın bir tane...

PARÇA LİSTESİ:

01. Back To War
02. Zangar The Paladin
03. Victim Of Delusion
04. The Wicked Crew
05. The Ballad Of The Orcs
06. Dead Love
07. Reality
08. The Awakening
09. Waaaggghhh
10. Thrashsaur

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.falseintruth.com
www.facebook.com/falseintruthh
www.twitter.com/falseintruthh
www.esenshop.com/detail.aspx?id=75381#.VFKM5KTmAJY

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum8
Özgünlük6
False In Truth, "Back To War" albümünde kullandığı fantastik öğelerin yanı sıra tecrübe edene; pislik hayatın içinden kesitler sunuyor ve de ayakta kalmanın önemini hissetiriyor. Herkesin kendi gerçekleri var ve kaçımız ayakta kalabiliyor bu albümü dinledikten sonra bir daha düşünelim. "Denial Of Facts" sonrası "Back To War" beklediğimize değdi.
7

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

1 comment

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.