Warbringer - One By One Wicked For All

Warbringer - One by One, Wicked Fall

Warbringer - One by One, Wicked Fall

Glam metal'in 80’lerdeki anavatanı Los Angeles’ın uzun yıllar sonra bir thrash metal grubu çıkartması pek hayra alamet olmasa gerek. Century Media ile olan ve daha dumanı tüten anlaşmalarının hemen akabinde grup “albüm öncesi hayranlara kendimizi tanıtalım” amaçlı E.P’leri “One by One Wicked for All” ile karşımızda. Sene ortasında tüm lisanslı kopyaları tükenen E.P şu anda www.metalsucks.net adresinde dinleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda.

Son derece vahşi ve çiğ thrash tonlarına sahip çalışma “Beneath the Waves” ile açılıyor, “Road Warrior” Century Media basın bültenlerinde belirtildiği üzere ilk dönem Slayer ile Exodus arasında bir gezinti gibi. İknci dönem thrash metal gruplarının en iyi özelliklerini bu hareketin dikkat çeken gruplarından Warbringer’da da görmek mümkün. Bay Area ve Ruhhrport Area’nın en iyi özellikleri tek potada toplannıp bizlere sunuluyor. “Shoot to Kill” marş vari bir tempoda ilerliyor, kısa ve akılda kalıcı. Kapanış şarkıları “Total War” ise Bay Area gruplarının marka olmuş açılışlarından birini bizlere sunuyor. Grup bu parça da adeta öfke kusuyor.

Violator, Warbringer, Fueled by Fire, Strikemaster gibi son derece başarılı genç gruplar geride bıraktığımız sene de klasik thrash metalin yüzünü ağarttılar. İkinci dalga hareketin etkilerinin önümüzdeki yıl artarak devam edeceğini umuyor ve hepinizi bu gruplara kulak vermeye çağırıyorum!

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7.7
Ruh7.8
Sunum7
Özgünlük6.9
Klasik thrash metal adeta ikinci baharını yaşıyor
7.4

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.