Irritant

Irritant

Rock Vault: İngiltere'ye iyi günler! Merhaba Niall! Arkadaşların Will, Pete ve Jack nasıllar? Irritant şu anda kendi topraklarında değil mi?

NIALL@IRRITANT: Evet, biz şu anda Gloucester'dayız!

Neden grubunuzun ismine Irritant verdiniz?

Müziğimizi ürettiğimiz günlerden başlangıç noktamıza kadar olan tüm hissettiklerimizi göstermeye yarayan bir yol gibi. Sanırım o bizim misyonumuzun bir ifadesi.

Birlikte müziğinize çalışırken şarkı sözlerinin de en az onun kadar önemli olduğunu düşünüyor musunuz?

Tabii ki, şarkı sözleri belki de bir eserin en önemli parçası! "Good Evening From The Machine" çalışmamızdan bu yana vokal gelişimimiz üzerine konsantre oluyoruz.

İlk single çalışmanız "Voice Of The Siren" tüm Dünyada 25 Haziran'da çıkıyor. Eğer bu çalışmayı dinlemek istersek bütün parçalarınızı internetten indirebiliyoruz değil mi?

Evet, tüm parçalar www.indiestore.com/irritant adresinde indirilmeye hazır.

Basın olsun, metal severler olsun genelde "Voice Of The Siren" için ne tür tepkiler aldınız?

Herkes sevmiş görünüyor. Iron Maiden'dan Bruce Dickinson İngiltere'de düzenliği radyo şovunda parçalarımızı çaldı ve incelemeleri sonucunda bize 5 üzerinden 5 puan verdi!

Körpe tarzınız için neler söyleyebilirsiniz? Sert ruh hallerinden hoşlanmıyor musunuz?

Yaptığımız şeylerin temelinde 70'lerin/80'lerin klasik grupları var ve bizde bunların üzerine kendi pulumuzu koyuyoruz. Sert gruplar gibi yapabiliriz ama bu tarz şeyleri çalmaktan hoşlanmıyoruz.

Single yapımcınız Vic Coppersmith Heaven (The Jam, Black Sabbath, Rolling Stones) hakkında konuşalım.

Harika bir adam, kendisi inanılmaz sanatçılarla çalıştı ve bize bir sene yardım etmiş bulunuyor. Yeni single albümümüz için bizimle çalıştı.

Şu anda hangi İngiliz topluluklarını dinliyorsun? Sevdiğin sanatçılar kimler? Amerikan gruplarıyla yada diğer ülkelerin müzikleriyle ilgileniyor musun?

Bir sürü! Iron Maiden, Black Sabbath'ın hepsi harika. Amerikan gruplarının müzik endüstrisini domine ettiğini görebilirsiniz ama İngiliz gruplarının çoğu daha iyidir.

Çok gençsiniz. Gelecekte ne yapmayı düşünüyorsunuz? Gelecek ilk albümünüzün çıkış tarihi belli mi?

2008 yılında piyasaya ilk albümümüzü sürebilmek için 2007'nin sonunda çalışmalara başlamayı ümit ediyoruz.

Son olarak sorularımıza vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. Okuyuculara, hayranlarınıza eklemek istediğiniz herhangi bir şey var mı?

Jager için ve Fender bas gitarlarını çalın!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.