Lauren Harris

Lauren Harris

Merhaba Lauren! 2005 yılından beri Tom McWilliams ve Steve Altman’la çalışıyorsun. Monstro Entertainment’tan memnun musun?

Evet çok memnunum. Etrafımda tecrübe sahibi iyi insanlar var ve gerçekten yaptığım şeye inanıyorum. Her ikisiyle de çalışmayı seviyorum.

Gelecek olan ilk albümünü dinleyicilerle paylaşmadan önce bizlere anlatır mısın?

Bir tür klasik rock ve pop rock karışımı, albümü farklı zaman dilimlerinde kaydettik ve sesim fazlasıyla net duyabileceğiniz kalitede oldu, ama bunu seviyorum çünkü müzikler farklı ve bana hepsi farklı zamanları anlatıyor.

Bu albümden beklentilerin neler?

Gerçekten beklediğim bir şey yok çünkü bu benim ilk albümüm ve olacaklara dair bir ipucum yok yani sakin, heyecanlı ama aynı zamanda korku doluyum, umuyorum ki insanlar hoşlanacak ve hayranlarım olacak.

Yapımcı yazar-sanatçı Russ Ballard'ın teklifini duyduğunda ne hissettin?

"Evet!" mi yoksa "hmm.. düşünmek istiyorum" mu dedin?

Sorduğun enteresan bir soru… çünkü, onu albüm kayıt aşamasına kadar kim olduğunu bilmiyordum ancak bana böyle bir teklifin gelmesinden memnundum, sonra gerçekleştirdik, daha önceden kim olduğunu bilmediğime de memnunum (sinirlerim gergin olabilirdi).

Babanız Steve Harris heavy metal müziği adına büyük bir isim. "Hah! Lauren Harris! Bu kız Steve Harris’le anılıyor" diyenlere kızıyor musun?

Hayır, çünkü o piyasada çok iyi bilinen biri yani olabilir böyle şeyler. Elbette artıları ve eksileri var bunun. Sonuçta ben müziğimi daha zor tanıtıyor olabilirdim, ama anlıyorum ki bu bağlantılar daima konuşuluyor olacak.

"Get Over It".. "Your Turn".. "Let Us Be".. Parçalarını etkileyen konular var mı?

Parçalar temelde genç ve özgür ruhlu, hiç kimseye karşı bağlılık içermeyen konuları kapsıyor.

Grup arkadaşların gitarist Richie Faulkner, baterist Tom McWilliams ve bas gitarist Randy Gregg. Randy’yi Angel, Garlic, Thin Lizzy ve Dee Snider’dan biliyoruz. Parçalarınızı nasıl yazıyorsunuz?

Albümdeki bütün parçaları ben yazmadım yani bunlar benim için tamamıyla yeni tecrübeler, fikirlerimizi ortaya atıyoruz ve banda alıyoruz. Sonra onları parçalıyoruz tekrardan bir araya getiriyoruz. Akabinde daha iyi olmasına çalışıyor ve üzerine sözleri ekliyoruz.

İngiltere’nin zengin bir heavy metal tarihi var. En iyi İngiliz heavy metal grupları dersek bizlere ne dersin?

Besbelli Iron Maiden, Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd. Son iki yazdığım metal olmamasına rağmen öyle.

En çok ya da en az, ne tarz rock/metal ile ilgilisin?

70’li ve 80’li yılların eski klasik rock parçalarını seviyorum!!! Hardcore, death metal seven biri değilim. Şarkı sözlerim ve müziğimde bunları duyamazsınız.

Ne zaman ve nasıl rock/metal müziği keşfettin?

Onlarla büyüdüm, babamın yaptığı şeyleri evin içinde dinlerdim.

Hayran olarak gittiğin ilk konser hangisiydi?

Sanırım teyzemle birlikte gittiğim Bryan Adams konseriydi.

2006’da Download Festivali, German Rock im Park ve Rock am Ring’de konser verdiniz. 2007’de Iron Maiden ve Within Temptation’a destek verdiniz. Hala turluyorsunuz.. Bize şovlarınızdan bahseder misin?

Bazı büyük ve meşhur mekanlarda çaldık, çok şanslıymışım, Japonya’da Budokan ve Earls Court’ta çaldığımıza inanamıyorum. The Answer’la birlikte bazı küçük klüpleri turladık (klüplerde harika!). Turlamayı seviyorum… Şovlar bu işin en güzel kısmı, insanlar senin yaptıklarından hoşlanıyorlar ve sana en güzel hislerini ileterek desteğini veriyorlar.

Favori bir dergin yada web site’n var mı?

Kerrang, Classic Rock & Metal Hammer. Web siteleri ayrıntılı incelemiyorum.

Türkiye hakkında ne biliyorsun? Baban bizim ülkeden sana hiç bahsetti mi?

Dürüst olmak gerekirse… Hayır. Fazla bilmiyorum, hiç orada bulunmadım! Buna rağmen sevimli bir yer olduğunu, yemeklerinin gerçekten hoş olduğunu duymuştum. Ve… (minettarız) sizlerden orta miktarda hayran e postası aldık!

Kendinde bulduğun en iyi ve en kötü karakteristik özelliklerin neler?

Bence tam anlamıyla yumuşak başlıyım ve gülmeyi severim. Ama epey utangacım ve bu benim canımı sıkıyor. Kendinden emin olma doğallıktan gelmiyor.

Bizlere geçirdiğin sıradan bir günden bahsedebilir misin?

Yoldayken genelde vaktimizi konserlerle geçiriyoruz, bazen bizimle gelen bir basın var. Bir şeyler yedikten sonra uzun bir süre çevrede takılıyoruz. Hazır olunca konserimizi veriyoruz. Daima heyecan verici değil.

Garip e postalar yada mesajlar alıyor musun?

Bazen, bana çok eğlenceli gelen birkaç evlilik teklifi almıştım, ama bu çok kötü bir şey değil.

En sevdiğin Iron Maiden albümü hangisi?

Belki de “Seventh Son Of A Seventh Son” (Benimde - Baran) .

Yanıtların için teşekkürler, ve grubunla birlikte sana iyi şanslar, mesajın varsa dilediğini yazmakta serbestsin.. Ve sonuna kadar rock!!!

Şaşırtıcı desteklerinizden dolayı herkese tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Sizleri ne kadar takdir ettiğimi anlatmaya başlamayacağım! Umarım bir gün yollarda görüşürüz!!! Sonuna kadar rock!!!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.