Lecherous Nocturne

Lecherous Nocturne

Rock Vault : Selam Lecherous Nocturne! İki demo çalışmanızın ardından "Adoration Of The Blade" isimli albümünüz ile karşı karşıyayız. Bu albümün satışları nasıl gidiyor?

CHRIS @ LECHEROUS NOCTURNE : Artan satışlardan oldukça memnunuz. "Adoration Of The Blade" yayınlandıktan sonra oldukça olumlu tepkiler gördük. Lecherous Nocturne severlere gelecek performanslarımızda kendimizi göstermeyi umut ediyoruz.

SoundLab Stüdyoları (Columbia, SC) hakkında bizlere neler söyleyebilirsin? Son albümünüzün kayıtlarından memnun musunuz?

SoundLab Stüdyoları bizim başımıza gelen en iyi kayıt tecrübesi. Yüksek bir mebla ödemeden orada çalıyoruz ve kesinlikle zamanımızı kısıtlamıyorlar, sonuca baktığımda kaydımız harika. Dallas, Nile'da ki çalışmalarını burada yapıyordu. Oldukça yardımsever insanlar. Yapımcı Bob Moore'un bize yaptıkları için teşekkür ediyorum. Bence prodüksiyon başarısına imza attık, bununla mutlu olabiliriz.

"Adoration Of The Blade" in kapağını çok sevdim. Kim yaptı bunu? Başarılı bir çalışma!

Tapeworm yaptı. Güney Carolina'lı lokal bir sanatçıdır. Gitaristimiz Kreishloff'un elinden de geçti bu çalışma.

Deep Send Records sizler hakkında neler düşünüyor?

Lecherous Nocturne ile Deep Send Records arasında güzel bir çalışma birlikteliği var, Century Media ve Relapse gibi önemli firmalara albümümüzü taşıdılar. Metal Maniacs ve Decibel dergilerine promosyonlarımızı soktular. Bunlar heyecan verici şeylerdi. çoğunluğun hakkımızda iyi şeyler düşündüğüne inanıyorum ve gelecek albümümüzü heyecanla bekliyorum.

Eski grup üyeleriniz arasında baterist Dallas Toler Wade, bas gitarist Joe Payne, yine bas gitarist Dirk Trujillo var. Bu adamlar önemli gruplarda iş yapıyorlar. Şu an neden yoklar?

Dallas, Nile'a emek veriyor. Geriye kalan zamanlarında bizlere yardımcı oluyor. Lecherous Nocturne'un düzenli bir elemanıydı bir zamanlar. Joe Payne bize Lust Of Decay'den geldi ve sonra gruptan ayrıldı. Kendisinin Nile'ın "Annihiliation Of The Wicked" turunu katıldığını hatırlatmalıyım. Mike Poggione ise Monstrosity'den geldi, geldiğinden bu yana mükemmel çalışıyor. Dirk Trujillo ile birkaç defa çalışabildik.

Bize biraz Greenville, Güney Carolina sahnesinden bahsedebilir misin?

Lokal thrash metal gruplarından Krotalus'ta yer alıyorum. Clay Lytle ve Chad Bradly gibi eski Lecherous Nocturne elemanları var bu grupta. Insidious Demise iyi bir oldschool death metal topluluğudur. Darkness Eternal doom metal dalında gayet iyidir. Kuzey Carolina'dan Apotheosys ve Wherewolf gruplarını tutuyorum. çok fazla metal grubu yok, lokal radyo yayınlarını takip ediyorum.

Şeytanın adiliği, insanlıktan tiksinme ve şiddet konuları müziğinizde mevcut. Şarkı sözlerinizi kim yazıyor?

Vokalistimiz Jason Hohenstein lirikal içeriğimizle ilgilenen akıllı bir müzisyen ancak fikirlerimizi ona sunup ortak şeylere de imza atabiliyoruz. Hohenstein fikirlerimizi harika bir şekilde dile getiriyor. O bizim kelimemiz, manamız..

Etkilendiğiniz isimler oldukça önemli. Daha ileri bir adım attıktan sonra onlar müziğinizde olacak mı?

Gorguts, Immolation, Angel Corpse, Marduk, Dark Funeral ve Morbid Angel'ın büyük hayranlarıyız. Bence biz etkilendiğimiz müziklere saygı niteliğinde parçalar çalıyoruz. İleride orijinalliği başarıp kendi ayaklarımız üzerinde duracağız.

1997'dan 2007'ye.. 10 sene içersinde geçirdiğiniz en komik anınızı bizlerle paylaşır mısın?

çok fazla anımız var, seçmesi hayli zor.

Adamım! İyi müzik yapıyorsunuz. Tebrik ederim! "Kampagne_____must_____go_____on_____!!" demek istiyorum.

Bu röportaj fırsatını bizlere tanıdığınız için kendi adıma ve Lecherous Nocturne adına teşekkür ederim. Rock Vault'u selamlıyoruz!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.