Simbiose

Simbiose

Rock Vault : Sanatçı olmanızın asıl nedeni nedir? Müziğinizde ulaşmak istediğiniz en son arzunuz nedir?

SIMBIOSE : Bizim asıl amacımız deliler gibi crust müziği icra etmek ama profesyonel müzisyenler kapsamında değil. Yapabileceğimizin en iyisi yapmaya çalışıyoruz. Bizim en son noktamız budur. Bundan keyif alıyoruz. Eğlence ve dopdolu bir enerji ile çalıyoruz. Hızlı ve hayvanca!! Bu death metal yada farklı bir tür ekstrem müzik çalmaktan farklı bir hissiyat.. Belki grindcore (ama brutal death metal değil) aklımızda olan şeylere daha yakın gelen bir tür diyebilirim. Crust tarzında tavırlı ve enerjiğiz. Az bulunur bir yanımız var ve bunu seviyorum!!

“Bounded In Adversity” albümünüz için tebrik ederim. 2004’ün en sıkı kayıtlarından biriydi şüphesiz. Bu albüm kaydının sıkı olması için stüdyoda ne gibi taktikler kullandınız?

Ooo harika! çok teşekkür. Gerçekten öyle mi düşünüyorsun? Bu korkunç!! Peki, albümü hazırlamak için çok basit işlemlerden geçtik. Sadece çift gitarlar, davullar tetikteydi. Stüdyoda birkaç performans yapmıştık. Canlı performans tadında bir kayıt istemiştik. El çabukluğumuzu kullandık!

Yeni split albümünüz ve önceki albümleriniz arasındaki en büyük fark nedir?

Fazla değil. Gerçekten.. Grubun yakında gelecek olan yeni albümüne göre konuşursak çok var ama. Gitarlar ve davullar daha sıkı olacak.. İçerik daha zengin.. Miksajlama ve prodüksiyon işleri daha teknik işlemlerden geçecek. Müziğimiz daha tesirli ve daha güçlü olacak.

Kayıtlarına ne kadar vakit ayırabildiniz?

Albüm için 1 ay, split için 4 gün. Yeni albüm için 2 hafta.

Bu kayıtta sizi karşınıza çıkan en büyük zorluk neydi?

Büyük bir belaya girmedik. Fazla prova yaptık. Her şeyi bir kerede götürdük. Davullar, gitarlar ve bas gitar, vokaller. Stüdyoda dinlendik. Prodüksiyonda biz yoktuk Bu kısımdan hiç bir şey anlamıyoruz.

Müzik yazarken sizi en derinden etkileyen faktörler nelerdir?

İçinde yaşadığımız boktan Dünya!! Etkilendiğimiz konu bu gerçekten. Bizim hissettiğimiz şeyleri kayıt olarak arkamızdan bırakacak olmamız güzel. Müziğimiz agresif, yani gerçekçi!

Hayranlarınızın gelecek yeni albümünüz için bilmesini istediğiniz bir şey var mı ve neden?

Hayranlar gelecek albümümüzün müziğinin nasıl olacağını merak ediyorlar (daha mı metal, daha mı crust, daha mı grindcore gibi). Bunları görmek ilginç, bu tepkilerden etkilenebiliyoruz. Death/thrash metal hayranları, punk hayranları, crustseverler, grindcore delileri.. Hepsinden bizde var. Ekstreme müzik dinlemeyen insanlar bile var. Bu korkunç!

Bir müzisyen olmanın sana getirdiği en büyük mutluluk nedir?

Çalarken doğal şeyler hissediyorum. özentiler yada tavrı doğal olmayanlar gibi değil.

Müziğinizde sizi nadir kılan şey nedir?

Kendiliğinden gelişen bir yanımız olması (doğallık).

Yarın öleceğini bilsen bugün ne yapardın?

Son kez çalar, Dünyayı öperdim.. Sonra güle güle!

Grubunuz son bir mesajın varsa almak isteriz.

Crust akortları yanınızda olsun. Mesajlarımızı okuyun ve bağlantıda kalın. Sizlerden haber almayı seviyoruz. Bize inanan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Siz olmasaydınız hiçbir şey olmazdı.

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.