In Blackest Velvet

In Blackest Velvet

Rock Vault : Merhaba! In Blackest Velvet için yaptığımız bu röportaja zaman ayırdığın için teşekkür ederim.

TOBBE @ IN BLACKEST VELVET : Selam Özgür! Ben Tobbe (bas gitarist). İlk önce desteğin için teşekkür ederim, bunun değerini biliyoruz. Sorularına yanıt vermek ve Rock Vault okuyucularına In Blackest Velvet’ı tanıtmak bir zevk.

İleride tur atmayı planlıyor musunuz yada gelecek albümünüz için düşüncelerinizi gerçekleştirmeye başladınız mı?

Elbette yakın gelecekte In Blackest Velvet turlamayı planlıyor. çok uzak yerlerde sık olarak çalmış bir grup değiliz. Bunun farklı sebepleri var, konser aktivitelerini yoğun yapanlar çoğunlukla sağlam bir kadro buluyorlar ve ilgili firmalarda kendilerini destekliyorlar. Ayrıca baterist eksikliğimiz ve çektiğimiz parasızlık sıkıntısından dolayı In Blackest Velvet için turlarla uğraşmak biraz uzaktı. Stüdyo kayıtlarına girişme planlarımız var, tur atmayı amaçlıyoruz. Bunları yapacağız. Usta şarkı sözü yazarımız Micha, şimdiden gelecek albümümüz için birçok parça fikrine sahip. Kadromuzun en genç ve yeni elemanı olan bateristimiz Raf’ı bulduğumuzdan beri canlı performans egzersizleri adına birkaç temsil yaptık. 4 parça çalabiliyoruz.

In Blackest Velvet’ın müziği bundan soru bizi nereye götürecek?

Yeni parçalarımız modern, sıkı, dinamik ve yine Micha’nın melodik anlayışı, fikirleri olacak. Yeni standartlar geliştiriyoruz, bizi arkadan itecek ve yaratıcılığımızı tetikleyecek şeyler içindeyiz. Umarım herkesin tanıdığı bir In Blackest Velvet olacak. Daha fazlasını zaman bize söyleyecek.

Yeni albümden hangi parçaları çalmak heyecan verici?

Herkesin çalmayı sevdiği parçaları var. Benim kişisel tercihim, “Keepsake”. çalmayı en sevdiğim parçalardan biridir. Böyle olmakla beraber genelde parçaları konser efektine göre seçeriz. Yeni parçalarımızla ilgiliyiz, hepsi öldürücü!

Müziğinizin doğasında çeşitli enerjiler var. Bu enerji nereden geliyor?

Müziğimizdeki enerji, tabii ki müziği çalmaya karşı olan sevgimizden kaynaklanıyor. In Blackest Velvet inandığı müziği yapıyor. Diğer melodik death metal gruplarına göre az bulunur bir tarzımız var. Bu farklılık bastığımız notaların kolayca akılda kalmasıdır ve dinleyene tatlı gelmesidir, rüya gibi melodilerimiz var. Tüm bu anlattıklarım agresiflikle birleşince biz ortaya çıkıyoruz. Değişmesi kolay olmayan bir durum bu. özel bir şeylere sahip olduğumuz inancındayım, sunması değişik bir tarzımız var. Bu bahsettiklerimiz bizim enerjilerimiz diyebilirim. Tabii ki daha çok inanırsak ve çaldığımızı daha fazla seversek daha fazla insanın ilgini çekebiliriz. çünkü onlarda gerçek tutkuyu göreceklerdir.

Birçok artist en iyi canlı performanslarının kalabalık kesimler sayesinde olduğunu söylüyor. Bu faktör In Blackest Velvet ne kadar önemli?

Tabii ki bu bizim için çok önemli bir faktör. Müziği sevmemiz kadar, harika kalabalığın bizim adrenalin pompamız olması da önemli. Gerçekten heyecan verici şovlarımız oldu, adrenalin bizi çabuk yapıp yüksek performansta çalmamıza sebep oldu. örneğin bir Summer Breeze yada Wave Gotik Treffen’in önünde çalmak birçok insanın korkunç bir tecrübesi olmuştur. Kulüp şovları daima harikadır ama festival yada açık havada çalmanın hissettirdiği farklıdır.

Dinleyicinin esinleneceği ne tür duyguları parçalarınıza koyuyorsunuz?

Bence cevap vermesi zor bir soru. Müzik herkes için farklı bir etki yaratır. Duygulara göre, hatta yaşadığın yer ve zamana göre değişen bir şey. “InSuiSight” toplumsal eleştiri niteliğinde, şarkı sözleri ve müziği akıllıca yazılmış bir materyal. Değinilmesine gerek duyduğumuz konulara yer verdik. önceden ayrıntılı olarak dinlemeye ihtiyacınız var, ne anlatmak istediğini bu şekilde anlayabiliyorsunuz. Chris’in vokallerine duygu girince nelerden bahsedilmek isteniyor anlayacaksınız. Şarkılarda yer alan ufak detayları da fark etmiş olacaksınız. Umarım hayranlarımız bizim müziğimizi dinlerken hislerini ve fikirlerini yeni bir forma sokabiliyorlardır. Uzun süreli dinleyicilerin bizden keyif aldığını biliyoruz.

Geçmişte yada gelecekte turlamak istediğiniz gruplar kimlerdir?

Rüya sorulardan biri Eğer birisi bana derse, In Blackest Velvet ile birlikte soran kişinin sevdiği grupları bir araya getiririm. Sonra benim tercihlerim olan Iron Maiden, At The Gates ve In Flames’i eklerim. Bu gruplarla büyüdüm ve hala müziklerini seviyorum. Her gece stadyumda çalardık ve farklı müzik dinleyicilerine ulaşırdık. Harika bir plan olurdu.

Seyahat esnasında hangi grupları dinlemeyi seviyorsun? Hangi gruplarda çalmaya başladın?

Doğruyu söylemek gerekirse yakın zamanda çok fazla grup dinledim. MP3 çalıcımla yürüyüşümü yaparken daima bazı yeni materyallere kulak veririm. Ignite, Nile, Aborted, Kayser, Slayer, Dark Tranquillity, Napalm Death, Swallow The Sun ve dahalarının son kayıtları beni memnun etti. Arabamda, cd çalıcımda eski şeyler var. Köklerime geri dönüp Soilwork ve At The Gates’in eski kayıtlarını dinliyorum. Genç arkadaşlarımdan oluşan Intestinal Ulcer adında bir grupta çalmaya başladım. Pop Death Threat adında bir grubunda üyesiydim Intestinal Ulcer tadında. Sonra Micha, Pop Death Threat’e katıldı ve aynı grupta ilk işlerimizi yapmaya başladık. Sonra kendi grubumuzu kurup Pop Death Threat’den ayrılmaya karar verdik. Sonuç In Blackest Velvet’tı. Intestinal Ulcer’ın dağılmasından sonra tanınan Night In Gales doğdu. Chris bizim asıl In Blackest Velvet vokalistimiz, eski Night In Gales vokalistiydi. Eski In Blackest Velvet vokalisti Björn, şu anda Night In Gales’de. Müziklerimiz biraz değişime uğradı. Chris müzik içinde senelerdir var. Şu anda ruhlarımızı yeni bir bilgelik hissediyoruz.

Grup amaçlarına ulaştı mı? Başarıyla sonuçlandırmak istediğiniz şeyler neler?

Yine, aynı yere geri dönüyoruz. Plak firması bulmak, yeni albümümüzü kaydetmek, turlamak ve tabii ki yaratıcı başarılar elde etmek. Amaçlarımıza kısa sürede ulaşmak için gün geçtikçe grupça stüdyoya kapanıyoruz. Geleceğimiz iyi görünüyor.

Metal müzik dinleyicilerinin In Blackest Velvet hakkında bilmelerini istediğin şeyler nedir?

Yeni parçalar peşindeyiz, sevdiğimiz şeylerin içinde olmaktan mutluyuz. Gelecek bizlere daha fazla kayıt gösterecek. Birkaç senelik bir grup olmadığımızı söylemek isterim. Sahnelerde güçlü bir ekip havasını yaratmışızdır. Bizlere şans verin ve mümkünse destekleyin. Dünyanın neresinden olursanız olsun, bağlantıda kalın. Distrosu olanlar için ucuz fiyatlarımız olduğunu söylemek isterim, daha fazla bilgi için iletişime geçebilirler. Yayıncılar, takasla uğraşanlar ve plak firmaları da tabii ki bizle bağlantıya geçebilir. Adres bilgilerimiz: http://www.InBlackestVelvet.de

http://www.myspace.com/InBlackestVelvet

Temasta kalın.

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.